Memoriał Alfonsa Wicherka: Zwycięstwo Twardych Pierników

Triumfem beniaminka z Torunia zakończyła się 22. edycja Memoriału Alfonsa Wicherka. Podopieczni Miliji Bogicevicia w finale imprezy pokonali lublinian 75:67. Trzecie miejsce przypadło w udziale Rosie.

Piotr Dobrowolski
Zanim doszło do finałowego pojedynku Memoriału im. Alfonsa Wicherka, w meczu o trzecie miejsce spotkali się przegrani z soboty, czyli Rosa i Jezioro. Pierwsza połowa miała wyrównany przebieg i zakończyła się nieznacznym zwycięstwem gospodarzy imprezy.
Po powrocie z szatni zaczęła uwidaczniać się przewaga radomian, którzy zwiększyli dystans do dziewięciu punktów. Duża w tym zasługa najskuteczniejszych w ich szeregach Johna Turka i Łukasza Majewskiego, autorów odpowiednio 24 i 23 "oczek". W ostatnich dziesięciu minutach tarnobrzeżanie zaczęli zmniejszać straty, w pewnym momencie zbliżając się do rywali na zaledwie 3 punkty.

W końcówce sprawy w swoje ręce wzięli jednak najbardziej doświadczeni zawodnicy Rosy, dzięki czemu prowadzenie zostało utrzymane do końca. W szeregach przyjezdnych wyróżnili się przede wszystkim Kevin Wysocki i Craig Williams, zdobywcy 32 "oczek".

Rosa Radom - Jezioro Tarnobrzeg 91:79 (27:25, 23:23, 25:18, 16:13)

Rosa: Turek 24, Majewski 23, Mirković 11, Witka 8, Sokołowski 6, Jeszke 6, Łączyński 5, Schenk 4, Adams 2, Zalewski 2, Szymkiewicz 0

Jezioro: Wysocki 16, Williams 16, Kozłow 12, Milerr 10, Młynarski 10, Patoka 7, Iwanow 6, Morawiec 2, Pandura 0.
Od początku finałowego spotkania swój styl gry narzucili rywalom torunianie, co błyskawicznie znalazło odzwierciedlenie w wyniku. Po pierwszej kwarcie podopieczni Miliji Bogicevicia wygrywali bowiem 23:12. Choć na parkiecie nie brakowało walki i Wikana Start starała się zniwelować różnicę, co po części jej się udało, to wypracowana wcześniej przez Twarde Pierniki zaliczka wystarczyła do pokonania przeciwnika.

Drużyna z miasta Kopernika zaprezentowała zbilansowaną koszykówkę, co potwierdziły statystyki - aż czterech jej graczy zanotowało podwójną zdobycz. Z kolei w szeregach lublinian wyróżnił się zwłaszcza Tomasz Wojdyła, którzy zdobył 16 punktów i zebrał 8 piłek.

Wikana Start Lublin - Twarde Pierniki Toruń 67:75 (12:23, 20:20, 21:17, 14:15)

Start: Wojdyła 16, Diduszko 13, Allen 13, Billing 7, Śmigielski 5, Lewandowski 4, Trojan 4, Wilczek 3, Czujkowski 2

Twarde Pierniki: Jankowski 14, Corbett 12, Denison 11, Sulima 11, Diggs 9, Zyskowski 6, Jarmakowicz 6, Nowakowski 4, Perka 2, Comagić 0.