Turniej w Słupsku - II dzień: Puchar dla Trefla Sopot

Koszykarze Trefla Sopot wygrali XIX Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Słupska. W finałowym spotkaniu rozprawili się oni z ekipą gospodarzy.

Michał Żurawski

Jednak niedzielne zmagania rozpoczęły się od pojedynku o trzecie miejsce pomiędzy AZS-em Koszalin i Śląskiem Wrocław. Początek spotkania wskazywał na to, że będzie to emocjonujący mecz i tak też było w rzeczywistości. Śląsk podobnie, jak w dniu poprzednim, swoją grę opierał na podkoszowym duecie Aleksander Mladenović - Lawrence Kinnard i to właśnie z tej strefy płynęło największe zagrożenie dla koszalinian. Mimo tego AZS nie radził sobie z obroną wyżej wymienionej dwójki w pierwszej połowie, a sytuacja uległa diametralnej zmianie dopiero po przerwie. Podopieczni Igora Milicica zaczęli mocnieć bronić podkoszowych Śląska, co natychmiast poskutkowało zbliżeniem się do wrocławian. Jeszcze w końcówce spotkania wynik oscylował w granicach remisu, jednak wówczas dwukrotnie z dystansu przymierzył Kinnard i zapewnił Śląskowi trzecie miejsce w słupskim turnieju. Kolejny przeciętny mecz rozegrał Qyntel Woods, który zdobył 11 punktów, ale nie uchronił koszalinian przed porażką.

AZS Koszalin - Śląsk Wrocław 62:70 (12:16, 15:20, 21:20, 14:14)

AZS: Woods 11, Austin 10, Pacocha 9, Sherman 9, Mielczarek 9, Dąbrowski 5, Stelmach 4, Vrbanc 3, Swanson 2.

Śląsk: Mladenović 25, Kinnard 12, Dłoniak 9, Skibniewski 8, Ikovlev 7, Burnatowski 6, Tomaszek 2, Kulon 1, Hyży 0.
W finałowym spotkaniu nie było specjalnych emocji. Energa Czarni w zasadzie tylko przez pierwsze dziesięć minut potrafili dotrzymać kroku Treflowi. Później sopocianie włączyli wyższy bieg, a słupszczanie nie mogli tego wytrzymać, co mogło wiązać się także z dość wąską, bo jedynie ośmioosobową rotacją. Gospodarze wyraźnie przegrali walkę na tablicach (22:38), a dodatkowo mieli problemy ze skutecznością. Trefl wygrał zasłużenie, a na największe słowa uznania zasługuje młody Grzegorz Kulka, który zaaplikował gospodarzom 15 punktów i dołożył do nich 5 zbiórek.

Energa Czarni Słupsk - Trefl Sopot 63:77 (18:17, 8:16, 17:26, 20:18)

Energa Czarni: Franklin 21, Gruszecki 14, Eziukwu 12, Seweryn 5, Cywiński 4, Mokros 3, Shiloh 2, Śnieg 2.

Trefl: Kulka 15, Bendzius 14, Michalak 13, Vasiliauskas 11, Leończyk 9, Painter 6, Włodarczyk 3, Kemp 2, Stefański 2, Sikora 0.