PGE Turów przegrał na turnieju w Bonn

Mistrz Polski PGE Turów Zgorzelec przegrał na turnieju Kameha Cup w Bonn z tamtejszym Telekomem Baskets 72:82. 19 punktów dla pokonanych zdobył Michał Chyliński.

Michał Fałkowski
Choć początek spotkania był bardzo obiecujący, polski czempion rozpoczął niemiecki turniej Kameha Cup w Bonn od porażki. Trener Miodrag Rajković na pewno nie może być zadowolony po spotkaniu, w którym jego zespół stracił aż 82 punkty.
Najskuteczniejszym zawodnikiem PGE Turowa był Michał Chyliński, który zdobył 19 punktów, trafiając trzykrotnie zza łuku. Polak miał również cztery zbiórki i trzy asysty. 18 oczek na konto zgorzelczan powędrowało z rąk Damiana Kuliga, a 11 dodał Amerykanin Tony Taylor (również pięć asyst). Niestety, żadnemu z pozostałych koszykarzy nie udało się przekroczyć bariery 10 oczek.

Mistrz Polski prowadził po pierwszej kwarcie różnicą czterech punktów (18:14), choć nawet po 10 minutach walki nie mógł być usatysfakcjonowany rezultatem, wszak mecz rozpoczął od stanu 9:0.

Na domiar złego, w drugiej kwarcie miejscowi złapali wiatr w żagle, w przeciwieństwie do ekipy z Polski. Zdobywając jedynie 12 oczek w tej części pojedynku, PGE Turów całkowicie oddał pole gry graczom Telekomu, którzy tym samym wyszli na prowadzenie 36:30 do przerwy. Dzięki temu po zmianie stron kontrolowali wydarzenia na parkiecie (prowadząc w pewnym momencie już 50:38) i odnieśli zwycięstwo.

W niedzielę PGE Turów zmierzy się w meczu o trzecie miejsce z Gravelines Dunkierka o 12.30.

Telekom Baskets Bonn - PGE Turów Zgorzelec 82:72 (14:18, 22:12, 23:20, 23:22)

PGE Turów: Chyliński 19, Kulig 18, Taylor 11, Zigeranović 7, Kostrzewski 5, Jaramaz 4, Moldoveanu 4, Gospodarek 2, Karolak 1, Nikolić 1