Druga wygrana Stelmetu w Sharp Cup

Bardzo udany był turniej Sharp Cup dla wicemistrzów Polski. W niedzielę Stelmet Zielona Góra pokonał rent4office Nurnberg 81:66 i wraca do kraju z kompletem dwóch zwycięstw.

Jacek Konsek
W niedzielnym spotkaniu z niemieckim drugoligowcem Stelmet prowadził wyrównaną walkę przez pierwsze 20 minut. Wicemistrzowie Polski odskoczyli na dobre po przerwie, wygrywając trzecią odsłonę różnicą aż 12 punktów. Ostatecznie pokonali koszykarzy z Norymbergi 81:66.
Steve Burtt z 15 punktami był najlepszym strzelcem zielonogórzan. 12 oczek dołożył Przemysław Zamojski a po 11 dodali Quinton Hosley i Łukasz Koszarek.

Przypomnijmy, że w sobotę Stelmet nie dał szans MHP Riesen Ludwigsburg, pokonując ekipę z Bundesligi w stosunku 89:70.

Stelmet Zielona Góra - rent4office Nurnberg 81:66 (19:18, 18:14, 24:12, 20:22)

Stelmet: Steve Burrt 15, Przemysław Zamojski 12, Łukasz Koszarek 11, Quinton Hosley 11, Chevon Troutman 9, Adam Hrycaniuk 8, Daniel Johnson 6, Patryk Pełka 4, Maciej Kucharek 3, Aaron Cel 2, Kamil Chanas 0, Kamil Zywert 0.