Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego - dzień I: Rosa rozgromiła Wikanę Start, Jezioro znów lepsze od Sokoła

Gracze Wojciecha Kamińskiego nie pozostawili złudzeń beniaminkowi z Lublina, wygrywając aż 88:58. Bardzo wyrównany był drugi mecz, w którym Jezioro dopiero w końcówce pokonało Sokoła.

Bartosz Półrolniczak

Podopieczni Wojciecha Kamińskiego są w okresie przygotowawczym nie do zatrzymania. W starciu z zespołem prowadzonym przez Pawła Turkiewicza już od samego początku pokazali, kto będzie rozdawał karty. Nie do zatrzymania był zwłaszcza John Turek. W trzeciej kwarcie ekipa z Lublina zbliżyła się nieco do rywali, ale to było wszystko na co ich było stać tego dnia. Najwięcej oczek dla Wikany zdobył Bryon Allen. Trzeba jednak dodać, że Amerykanin w wielu przypadkach grał bardzo samolubnie i mało skutecznie.

W drugim piątkowym spotkaniu tarnobrzeżanie zmierzyli się z drużyną trenera Dariusza Kaszowskiego. Łańcucianie zagrali już z Karolem Szpyrką i zaprezentowali się znacznie lepiej niż tydzień temu, sprawiając faworytowi sporo problemów. Na początku drugiej kwarty wyszli nawet na 12 punktowe prowadzenie. Jeziorowcy po słabej pierwszej połowie po przerwie nieco podkręcili tempo gry. Bardzo dobry mecz rozegrał Kacper Młynarski, który był najlepszym strzelcem ekipy Zbigniewa Pyszniaka. W szeregach Sokoła bardzo dobrze zaprezentował się Przemysław Wrona.
Rosa Radom - Wikana Start Lublin  88:58 (24:13, 24:20, 17:14, 23:11) ROSA: Majewski 16, Turek 15, Mirković 12, Gibson 12, Sokołowski 9, Łączyński 8, Zalewski 7, Szymkiewicz 4, Witka 3, Adams 2.

Start: Allen 16, Billing 10, Ł. Diduszko 8, Wilczek 7, Śmigielski 4, Wojdyła 4, Czujkowski 3, Kowalski 3, Lewandowski 3.

Jezioro Tarnobrzeg - PTG Sokół Łańcut   78:74 (19:27, 20:12, 23:18, 16:17 )

Jezioro: Basabe 15, Młynarski 15, Wysocki 12, Kozlov 11, Miller 9, Ivanov 6, Morawiec 5, Patoka 2, Wafula 0.