Drugie zwycięstwo Anwilu, dobra forma Browna

Po piątkowej porażce z Rosą Radom, Anwil Włocławek tym razem pokonał w kolejnym sparingu Polpharmę Starogard Gdański 77:63. Rottweilery kontrolowały przebieg meczu, a 22 punkty zdobył Brandon Brown.

Klub z Włocławka po raz pierwszy pozwolił swoim fanom obejrzeć drużynę Mariusza Niedbalskiego w akcji i ci nie mają prawa być zawiedzeni. Rottweilery gładko uporały się z Polpharmą Starogard Gdański, kontrolując niemalże całe spotkanie. Niemalże, wszak po pierwszej kwarcie prowadzili goście. [ad=rectangle] Po stronie Anwilu wykrystalizował się lider. Będzie nim Brandon Brown, który w drugim sparingu z rzędu przekroczył barierę 20 punktów, a ogółem w trzech dotychczasowych legitymuje się średnią 21 oczek. Włocławianie prowadzili do przerwy 43:36, ale w trzeciej kwarcie Amerykanin zdobył aż 16 punktów i uspokoił prowadzenie dla swojej ekipy.

Po stronie Polpharmy 15 oczek zdobył Evan Ravenel, a pojedynki obu czarnoskórych graczy były ozdobą meczu.

Anwil Włocławek - Polpharma Starogard Gdański 77:63 (14:20, 29:16, 24:9, 10:18)

Anwil: Brown 22, Eitutavicius 12, Wysocki 10, Simon 8, Witliński 8, Hajrić 7, Krajniewski 3, Raczyński 3, Warszawski 2, Jankowski 1, Vaughn 1

Polpharma: Ravenel 15, Blackmon 9, Sapp 9, Bochno 8, Kukiełka 7, Struski 5, Meier 4, Strzelecki 4, Długosz 2, Lebiedziński 0