ME 2015: Auda, Moldoveanu i Trajkovski blisko EuroBasketu

Patrik Auda zagrał dobrze przeciwko Gruzji, a Vlad Moldoveanu przeciwko Słowacji i obaj gracze są o krok od awansu na EuroBasket. Nadal blisko turnieju jest Bojan Trajkovski, choć Macedonia przegrała.

Michał Fałkowski
Po trzech zwycięstwach w trzech meczach kwalifikacyjnych Bojan Trajkovski i pozostali gracze reprezentacji Macedonii byli o krok od uzyskania miejsca na przyszłorocznym EuroBaskecie. W środę jednak koszykarze z Bałkanów przegrali na wyjeździe z Belgią 60:63, a zawodnik Energi Czarnych Słupsk zagrał słabsze spotkanie. Rzucił osiem oczek (tylko 3/11 z gry) i miał sześć zbiórek w 30 minut.
Pomimo porażki, Macedonia nadal ma duże szanse na awans do turnieju, legitymując się bilansem 3-1.

W bliźniaczej sytuacji są inne drużyny (również bilans 3-1), w których grają zawodnicy Tauron Basket Ligi, choć zarówno Czechy Patrika Audy, jak i Rumunia Vlada-Sorina Moldoveanu wygrały swoje mecze w środę.

Czesi pewnie pokonali w Nymburku Gruzję 86:67, a skrzydłowy Polfarmexu Kutno zdobył 12 punktów (5/10 z gry) i miał cztery asysty w 22 minuty na parkiecie. Z kolei Rumunia ograła u siebie Słowację 90:86, a gracz PGE Turowa Zgorzelec w 23 minuty zdobył dziewięć oczek (3/6 z gry) i dołożył do tego dwie asysty.

Drugie swoje spotkanie w kwalifikacjach przegrali natomiast Czarnogórcy (65:80 u siebie z Izraelem), pomimo znakomitej postawy byłego środkowego Stelmetu Zielona Góra, Vladimira Dragicevicia - 19 punktów (8/12 z gry) i pięć zbiórek.

W grupie "polskiej" Austria pokonała na wyjeździe Luksemburg 80:71, a ex-center Asseco Prokomu Gdynia, Rasid Mahalbasić zanotował double-double - 19 oczek i 12 zbiórek.

ME 2015: Trajkovski i Macedonia jedną nogą na EuroBaskecie