El. ME 2015: Męczarnie Austrii z Luksemburgiem

Austria po dużych męczarniach pokonała słabeuszy z Luksemburga 80:71, odnosząc trzecie zwycięstwo w eliminacjach do ME 2015. Austria i Polska mają identyczny bilans w grupie C.

Jacek Konsek

Jeszcze do przerwy pachniało niespodzianką. Luksemburg prowadził 43:42, lecz w drugiej połowie nie wytrzymał już tempa gry. W ostatniej kwarcie gospodarze zdobyli ledwo osiem punktów i ostatecznie polegli z pogromcami Polaków.

Rasid Mahalbasić zdobył 19 punktów, miał 12 zbiórek i sześć asyst. Wśród pokonanych brylował Tom Schumacher, autor 19 oczek.

Polacy w najbliższą niedzielę zagrają z Luksemburgiem, z kolei w następną środę podejmą Austrię.

Luksemburg - Austria 71:80 (28:24, 15:18, 20:24, 8:14)

Luksemburg: Schumacher 19, Birenbaum 16, Delgado 14, Jones 7, Laurent 5, Melcher 5, Rodenbourg 3, Arbaut 2, Kox 0.

Austria: Mahalbasić 19, Murati 14, Maresch 13, Lanegger 10, Schreiner 9, Koch 7, Rados 2, Hasenburger 2, Klepeisz 2, Hopfgartner 2, Seilern 0.

Kto bezpośrednio z grupy C awansuje na EuroBasket?