ME U-18: Piąta z rzędu porażka Polaków

Polscy koszykarze przegrali piąty mecz z rzędu na mistrzostwach Europy do lat 18 i po dniu przerwy rozpoczną walkę o utrzymanie w dywizji A. W środę lepsza od biało-czerwonych okazała się Litwa.

Jacek Konsek

Dziesięć remisów i osiem zmian prowadzenia pokazuje jak wyrównany był ostatni mecz podopiecznych Arkadiusza Miłoszewskiego w drugiej rundzie mistrzostw Europy do lat 18. Niestety biało-czerwoni przegrali wszystkie spotkania w tej fazie i zagrają w piątek o utrzymanie.

Polacy jeszcze na początku czwartej kwarty prowadzili 59:55, lecz znów zanotowali fatalny finisz w ostatniej części. Przegrali ten fragment 16:27 i ponieśli piątą z rzędu porażkę w Turcji.

Marcel Ponitka zdobył 13 punktów dla polskiej reprezentacji. Trzech innych graczy również zanotowało podwójną zdobycz punktową. Biało-czerwoni popełnili aż 14 fauli więcej od Litwinów, dzięki czemu nasi rywale wykonywali rzuty wolne 31 razy, przy ledwo siedmiu próbach Polaków.

W szeregach ekipy z Litwy brylował Domantas Sabonis, syn słynnego Arvydasa Sabonisa. Mierzący 205cm podkoszowy zdobył 16 punktów i zebrał z tablic 15 piłek.

Polska - Litwa 71:82 (15:16, 19:20, 21:19, 16:27)

Polska: Ponitka 13, Olejniczak 11, Kulka 11, Fatz 10, Bojanowski 8, Włodarczyk 6, Bender 6, Konopatzki 4, Sanny 2, Nizioł 0, Wadowski 0.

Najwięcej dla Litwy: Sabonis 16, Zuklevicius 14.