Polskie koszykarki o krok od awansu na ME 2015!

Polki planowo pokonały na wyjeździe Luksemburg 66:45 i są już o krok od awansu do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Biało-czerwone z bilansem 4-0 przewodzą grupie A.

Jacek Konsek
Podopieczne Jacka Winnickiego zwyciężając w czwartym kolejnym spotkaniu zapewniły sobie co najmniej 2. miejsce w grupie A. Oznacza to, że są już bardzo blisko awansu na mistrzostwa Europy 2015, na które awansują zwycięzcy sześciu grup oraz pięć najlepszych drużyn z drugich miejsc.
Mecz był wyrównany jedynie w pierwszej połowie, kiedy koszykarki Luksemburga trafiły aż siedem rzutów trzypunktowych, zdobywając tym elementem 21 z 30 punktów. Po przerwie biało-czerwone zdominowały walkę na parkiecie, pozwalając swoim rywalkom zdobyć ledwo 15 oczek w dwóch ostatnich kwartach.

Polki zanotowały serię 15:0 i prowadziły różnicą nawet 25 punktów (62:39). Ostatecznie pewnie pokonały swoje rywalki i są coraz bliżej upragnionego awansu na ME 2015.

Po 12 punktów dla Polek wywalczyły Małgorzata Misiuk oraz Justyna Żurowska. Dominika Owczarzak i Paulina Pawlak rozdały w sumie 10 asyst. W składzie naszej drużyny zabrakło Eweliny Kobryn.

W niedzielę biało-czerwone zagrają we Władysławowie ze Słowenią, która w drugim środowym spotkaniu przegrała ze Słowacją 52:66. Początek meczu o godzinie 17.

Luksemburg - Polska 45:66 (10:14, 20:22, 6:13, 9:17)

Luksemburg: Schmit 13, Mossong 10, Hetting 8, Schreiner 6, Meynadier 3, Schmitz 3, Jablonowski 2, Orban 0, Stoll 0, Diederich 0.

Polska: Misiuk 12, Żurowska 12, Krężel 9, Jujka 8, Pawlak 6, Skobel 6, Owczarzak 4, Idczak 3, Morawiec 2, Ziętara 2, Kaczmarczyk 2.