Cenne zwycięstwo Akademików. Świetny mecz Wołoszyna

AZS Koszalin po dogrywce pokonał Stabill Jezioro Tarnobrzeg 89:86 i zachował szanse na awans do fazy play off. W szeregach gości kapitalnie spisał się Bartłomiej Wołoszyn, autor 27 punktów.

Jacek Konsek

AZS Koszalin uciekł spod topora, bowiem jeszcze na sześć minut przed końcem czwartej kwarty przegrywał różnicą dziewięciu punktów. Fenomenalną końcówką popisał się jednak Jeff Robinson, który zdobył w cztery minuty zdobył 10 punktów i dał gościom dogrywkę. W niej cenne pięć oczek zdobył z kolei najlepszy gracz spotkania Bartłomiej Wołoszyn, autor 27 punktów.

Goście musieli tego dnia radzić sobie bez Krzysztofa Szubargi, który z powodu kontuzji nie mógł pomóc swoim kolegom. Akademicy mimo tego osłabienia mieli o co grać - walka o awans do play off wciąż jest w ich zasięgu, zwłaszcza, że Śląsk Wrocław niespodziewanie przegrał z Polpharmą Starogard Gdański.

16 remisów i 13 zmian prowadzenia pokazuje jak zacięte było spotkanie w Tarnobrzegu, gdzie pierwszoplanowe role odgrywali Amerykanie. Dla gospodarzy koszykarze z tego kraju zdobyli 67 z 86 punktów! To głównie dzięki nim Jeziorowcy zanotowali serię 14:0 w pierwszej kwarcie i wrócili z dzięwiociopunktowego deficytu.

Po przerwie mecz był jeszcze bardziej wyrównany. Żadna z ekip nie potrafiła odskoczyć przeciwnikowi na większą odległość. Udało się to dopiero tarnobrzeżanom w końcówce, lecz nie zdołali oni utrzymać bezpiecznej jak się wydawało przewagi.

Gospodarze przegrali mimo, że trafili aż 13 trójek (dziewięć z nich to zasługa duetu Andrew Fitzgerald - Chaisson Allen), mieli 20 asyst i osiem strat mniej od gości.

Allen zdobył 22 punkty, z kolei Fitzgerald miał 20 oczek. Wśród zwycięzców obok Wołoszyna na pochwałę zasługują LaceDarius Dunn (19 pkt), Robinson (16 pkt) oraz Darrel Harris - 15 punktów i 10 zbiórek.

Stabill Jezioro Tarnobrzeg - AZS Koszalin 86:89 (23:29, 20:12, 21:21, 16:18, d. 6:9)

Jezioro: Chaisson Allen 22, Andrew Fitzgerald 20, Kevin Goffney 13, Nicchaeus Doaks 12, Krzysztof Krajniewski 6, Marcin Nowakowski 5, Jakub Patoka 4, Szymon Łukasiak 4.

AZS: Bartłomiej Wołoszyn 27, Lace Darius Dunn 19, Jeff Robinson 16, Darrell Harris 15, Cezary Trybański 8, Artur Mielczarek 4, Piotr Dąbrowski 0, Maciej Raczyński 0.