Aaron Cel: Solidna gra sprawiła, że Anwil nie miał szans na wygraną

Stelmet Zielona Góra w środę pewnie pokonał Anwil Włocławek 83:66. Siedem punktów i trzy asysty zapisał przy swoim nazwisku Aaron Cel.

Dawid Borek
Dawid Borek

Pierwsze minuty środowego spotkania nie były dla Stelmetu Zielona Góra udane. Przerwa wzięta przez Mihailo Uvalina dała jednak efekty i mistrzowie Polski do końca meczu kontrolowali jego przebieg. - Nie powiem, że wiedzieliśmy, że wygramy, ale wiedzieliśmy, że jeżeli solidnie zagramy, to Anwil nie będzie miał szans na wygraną. Na początku mieliśmy małe problemy z ich strefą, bo to taka obrona, która trochę psuje rytm w ataku. Musieliśmy się do niej dostosować i dobrze zorganizować naszą grę. Jak już mieliśmy swój rytm, to wszystko fajnie wyglądało i odnieśliśmy ważne zwycięstwo - skomentował Aaron Cel.

Kolejnym rywalem biało-zielonych będzie Trefl Sopot. Spotkanie zielonogórzan z sopocianami odbędzie się w najbliższą sobotę. - To dla nas bardzo ważny mecz. Będzie to na pewno ciężkie spotkanie. Na pewno będziemy na ten pojedynek gotowi. Trefl po przegranej z PGE Turowem będzie chciał z nami wygrać, by mieć szansę na pierwsze lub drugie miejsce w tabeli - ocenił skrzydłowy mistrzów Polski.