Faworyt nie zawiódł - relacja z meczu Spójnia Stargard Szczeciński - MCKiS Termo Rex S.A. Jaworzno

Mecz w Stargardzie Szczecińskim nie stał na wysokim poziomie. Ważne zwycięstwo odnieśli jednak gospodarze, którzy są o krok od utrzymania w I lidze.

Patryk Neumann

Stawka niedzielnego spotkania chyba sparaliżowała obie ekipy. Goście z Jaworzna do meczu przystąpili w najsilniejszym możliwym składzie z powracającym do gry po blisko miesięcznej przerwie Pawłem Śpicą. Pierwszy celny rzut należał do przyjezdnych, lecz to ich jedyne prowadzenie. Więcej atutów posiadała Spójnia, ale przez dłuższy czas nie potrafiła sobie wypracować większej przewagi.

Po pierwszej połowie stargardzianie prowadzili 36:30. Ich czołowym koszykarzem wobec słabszej dyspozycji liderów był Arkadiusz Soczewski. Spójnia imponowała skutecznością z półdystansu i z pod kosza (10/15), a MCKiS przeciwstawiał się rzutami z dystansu. Do przerwy trafił sześć z dziewięciu prób. Najgroźniejszy w tym elemencie był Oskar Bukowiecki, rozkręcał się też Śpica, który w całym meczu zdobył 12 punktów.

Goście wyraźnie przegrali rywalizację pod tablicami (37:47), lecz ich prawdziwą bolączką okazały się rzuty wolne. Już do przerwy seryjnie pudłowali, a jedynie Śpica nie zawodził. Po zmianie stron w ważnym momencie również on nie popisał się w tym elemencie, a skuteczność całej drużyny (5/16) mogła okazać się czynnikiem decydującym o porażce MCKiS-u.

Obie drużyny wiele serca zostawiły za to w obronie. Goście przez większość spotkania postawili strefę, która sprawiła Spójni trochę kłopotów. Stargardzianie prowadzili nawet jedenastoma punktami, ale niemal do ostatnich sekund musieli zachować czujność. Ważne trafienia zadali Adrian Suliński i Jerzy Koszuta. Ten pierwszy w całym meczu zdobył 17 punktów, a "Jerry" był bliski double-double. Do dziewięciu punktów dołożył 10 zbiórek. Drugie spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę, 13 kwietnia w Jaworznie. Jeśli Spójnia wygra, zapewni sobie utrzymanie. Zwycięstwo gospodarzy sprawi, że o rozstrzygnięciu zadecyduje trzeci pojedynek w Stargardzie Szczecińskim.

Spójnia Stargard Szczeciński - MCKiS Termo Rex S.A. Jaworzno 64:55 (15:12, 21:18, 14:12, 14:13)

Spójnia: Suliński 17, Soczewski 13, Koszuta 9, Michał Kwiatkowski 7, Stokłosa 6, Bodych 5, Pytyś 5, Łukasz Kwiatkowski 2, Wróblewski 0.

MCKiS: Śpica 12, Janiak 11, Klocek 10, Przyborowski 7, Bukowiecki 6, Grochowski 6, Goldammer 3, Nowerski 0, Wróbel 0.

Stan rywalizacji: 1:0 dla Spójni