Determinacja dla bydgoszczanek - relacja z meczu Artego Bydgoszcz - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp

Koszykarki Artego Bydgoszcz po świetnym widowisku zapewniły sobie awans do półfinału kobiecej Basket Ligi. W sobotę powstrzymać marszu rywalek nie potrafiły gorzowianki.

Adrian Dudkiewicz

Obie drużyny przed sobotnim spotkaniem były w podobnej sytuacji. Zarówno bydgoszczanki jak i gorzowianki potrzebowały zwycięstwa, aby awansować do półfinałów Basket Ligi. Ponadto wśród zawodniczek Tomasza Herkta z niewyleczonymi do końca urazami musiały grać Jessica Lawson oraz Leah Metcalf.

W sobotę znacznie ciekawsza była pierwsza połowa spotkania. Chociaż od pierwszych minut to bydgoszczanki nadawały ton rywalizacji na parkiecie, to z obu stron mogliśmy obserwować wyrównaną walkę punkt za punkt, gdyż żadna ze stron nie potrafiła odjechać przeciwnikowi. W 18 minucie po "trójce" Taber Spani mieliśmy remis 35:35. Głównym mankamentem gorzowianek były jednak straty (22 do przerwy).

Przy wyniku 39:35 na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy faul techniczny odgwizdano Chineze Nwagbo. To zdarzenie miało decydujący wpływ na dalszy przebieg rywalizacji. Bydgoszczanki z jednej akcji zdobyły cztery punkty i przed przerwą utrzymywały w miarę bezpieczną przewagę. - Obie drużyny zagrały na niesamowitej skuteczności. My mieliśmy 62 procent, rywalki 58 - komentował zdziwiony trener Tomasz Herkt.

W drugiej połowie jeszcze na początku mogliśmy oglądać ciekawą walkę. Gorzowianki cały czas dzielnie trzymały się swoich przeciwniczek. Po rzucie wspomnianej Chineze Nwagbo (55:47) akademiczki przegrywały tylko różnicą ośmiu "oczek". Później niestety dał o sobie znać brak sił w gorzowiskiej drużynie. Bydgoszczanki miały w swoich szeregach skutecznie Elżbietę Mowlik oraz wspomnianą Leah Metcalf, co w końcowym efekcie dało zwycięstwo Artego.

W półfinale play-off Artego Bydgoszcz zagra z CCC Polkowice.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Artego Bydgoszcz - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 89:73 (21:18, 24:19, 27:17, 17:19)

Artego: Metcalf 26, Carter 21, Lawson 17, Mowlik 13, Koc 7, Jeziorna 5, Pietrzak 0.

KSSSE AZS PWSZ: Zoll 20, Nwagbo 19, Spani 16, Losi 8, Dźwigalska 5, Piekarska 4, K. Jaworska 1, Trębicka 0.