Passa zwycięstw przerwana - relacja z meczu Centrum Wzgórze Gdynia - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.

W 17. kolejce FGE zespół Centrum Wzgórze Gdynia zmierzył się na własnym boisku z drużyną KSSSE AZS PWSZ Gorzów. Pomimo znakomitego początku meczu, gdynianki uległy 64:88.

Sobotnie spotkanie gdynianki rozpoczęły od oddania trzech celnych rzutów zza linii 6,75m. Takiego rozpoczęcia meczu wielu mogłoby im pozazdrościć. Na punkty Magdaleny Ziętary, Antonii Bennett oraz Lorin Dixon również "za trzy" odpowiedziała Katarzyna Dźwigalska. Po 2 minutach na tablicy wyników było 9:3. Nie był to koniec koncertu trójek w wykonaniu gospodyń. W ciągu pierwszych 10 minut gdynianki aż sześciokrotnie trafiały zza łuku. Gorzowianki nie były im dłużne. Po słabszym początku podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego odzyskały swój rytm gry i nie tylko zaczęły odrabiać straty, ale również zaczęły wychodzić na prowadzenie. W drugiej kwarcie gdynianki wciąż były nieskoncentrowane i z każdą chwilą ich strata rosła. Po 20 minutach było już 36:49 i wszystko zapowiadało bardzo ciężką drugą połowę. Wśród gorzowianek trzy zawodniczki miały już na swoim koncie dwucyfrową zdobycz punktową - Chineze Nwagbo 14, Agnieszka Skobel i Sybil Dosty po 13. Honoru gospodyń broniły Antonia Bennett (9 pkt) oraz Leah Kassing (8 pkt).

Po powrocie z szatni gdynianki były dużo bardziej skoncentrowane.. Od pierwszych chwil było widać, że chcą one za wszelką cenę wrócić do gry i odrobić stratę z pierwszej połowy, Podopieczne Vadima Czeczuro zaczęły bronić agresywniej, jednak było to za mało na świetnie dysponowane koszykarki gości. Trzecia odsłona meczu zakończyła się wynikiem 13:15 i nic nie zapowiadało zmian na parkiecie. Zdecydowanie więcej emocji przyniosła czwarta kwarta. Obrona na całym boisku przyniosła efekty i w 35. minucie meczu przewaga przyjezdnych spadła do zaledwie 10 punktów. Gdy wydawało się, że losy meczu mogą się jeszcze odwrócić, celny rzut za trzy punkty oddała Agnieszka Makowska, dając sygnał do ataku. Gorzowianki poszły za ciosem i wygrały to spotkanie 64:88.

Centrum Wzgórze Gdynia - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 64:88 (23:23, 13:26, 13:15, 15:24)

Centrum Wzgórze: Antonia Bennett 25, Leah Kassing 10, Lorin Dixon 10, Magdalena Ziętara 8, Małgorzata Misiuk 5, Kinga Bandyk 2, Talisa Rhea 2, Natalia Małaszewska 2, Katarzyna Kiejdrowska 0, Anna Jakubiuk 0.

KSSSE AZS PWSZ: Agnieszka Makowska 21, Sybil Dosty 19, Agnieszka Skobel 19, Chineze Nwagbo 18, Claudia Trębicka 8, Katarzyna Dźwigalska 3.