NBA: Bulls bliscy awansu

Chicago Bulls są bliżej awansu do Finału Konferencji Wschodniej. Byki prowadzone przez Derricka Rose'a (33 punkty) uporały się z Atlanta Hawks 95:83 i w serii best-of-seven objęły prowadzenie 3:2.

Łukasz Brylski
Historia pojedynków w fazie playoff mówi, że zwycięzca piątych meczów w rywalizacji w 83 procentach przypadków przechodził dalej. Koszykarze z Chicago muszą teraz wygrać kolejne spotkanie, aby postawić kropkę nad "i". Bulls pomimo pewnego zwycięstwa mieli z Jastrzębiami problemu. Przyjezdni odrobili piętnaście oczek straty i walczyli jak równy z równym. Udawało im się nawet wychodzić na jednopunktowe prowadzenie. Po raz ostatni miało to miejsce na niewiele ponad jedenaście minut przed końcem. Wtedy to po wejściu na kosz najlepszego w barwach Hawks Jeffa Teague (21pkt) na tablicy świetlnej widniał wynik 70:69 dla gości. Zawodnicy z Chicago w ciągu niespełna trzech minut zaliczyli run 9:0, który pozwolił im odskoczyć na 78:70. Bardzo dobrze w szeregach gospodarzy spisał się Taj Gibson, który w czwartej kwarcie rzucił 11 punktów. - Taj jest młody i cały czas uczy się gry, ale nie zawiódł. Wszedł na parkiet i zrobił co do niego należało - komplementował swojego kolegę Derrick Rose. Obrońca Byków w czwartej kwarcie zaaplikował rywalom również 11 punktów (33 w całym meczu). Teraz podopiecznych Toma Thibodeau czeka wyjazdowa batalia w Atlancie. Jeśli wygrają to zagrają Finale Konferencji Wschodniej po raz pierwszy od 1998 roku. - Obrona, to właśnie ona będzie kluczowa. Musimy także zbierać piłki i wyprowadzać szybki ataki - to jest recepta Rose'a na zwycięstwo w spotkaniu numer sześć. Zostanie oni rozegrane w nocy z czwartku na piątek czasu polskiego.
http://storage.web3.sp...400080.gif border=0 align=center Chicago Bulls - Atlanta Hawks 95:83 (32:21, 16:21, 21:26, 26:15)
Chicago: Derrick Rose 33 (9 as), Luol Deng 23, Carlos Boozer 11 (12 zb), Keith Bogans 11, Taj Gibson 11, Ronnie Brewer 4 (5 zb), C.J. Watson 2, Joakim Noah 0 (6 zb), Rasual Butler 0, Kyle Korver 0, Omer Asik 0. Atlanta: Jeff Teague 21 (7 as), Josh Smith 16 (7 zb), Joe Johnson 15, Zaza Pachulia 13, Al Horford 12 (10 zb), Jamal Crawford 2, Josh Powell 2, Marvin Williams 2, Jason Collins 0, Hilton Armstrong 0, Damien Wilkins 0, Pape Sy 0. Stan rywalizacji: 3:2 dla Chicago Zobacz terminarz play off NBA ->