Finał Mistrzostw Polski U-20: Dzień I
Za nami pierwszy dzień Finałów Mistrzostw Polski koszykarzy U-20. Najciekawszy był mecz TKM Włocławek - Znicz Jarosław, w którym do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Zwyciężały: Znicz, Polonia, Novum i Śląsk.
Grupa A:
TKM Włocławek - MKS Znicz Jarosław 73:82 (18:13, 15:22, 13:13, 21:19 d.6:15)
TKM: Pietrzak 19, Adamczewski 14, Sadowski 13, Michalak 11, Ziółkowski R. 6, Maciejewski 6, Czerwiński 2, Ziółkowski M. 2.
Znicz: Wyka 25, Urban 17, Gazarkiewicz 14, Zając 12, Dusiło 8, Cukierda 4, Kamiński 2.
KKS Novum Lublin - STK Wilki Morskie Szczecin 98:63 (25:19, 28:8, 24:17, 21:19)
Novum: Ciechociński 20, Karolak J. 18, Wiśniewski 14, Gospodarek M. 13, Kryśko 12, Adameczek 6, Karolak B. 5, Gospodarek P. 4, Drążyk 4, Beczek 2, Grabski 0 Paździor 0.
Wilki Morskie: Knowa 19, Bojko 13, Kwaśniewski 7, Steciuk 7, Essaid 7, Uleryk 4, Kanigowski 2, Jóźwiak 2, Mierzwa 2, Xsiężopolski 0.
Lp | Drużyna | M | PKT | Z-P |
---|---|---|---|---|
1. | KKS Novum Lublin | 1 | 2 | 1-0 |
2. | MKS Znicz Jarosław | 1 | 2 | 1-0 |
3. | TKM Włocławek | 1 | 1 | 0-1 |
4. | Wilki Morskie Szczecin | 1 | 1 | 0-1 |
Grupa B: MKS Pruszków - MKS Polonia Warszawa 49:75 (11:24, 13:16, 11:18, 14:17) MKS: Potraski 11, Sokołowski 8, Migdalski 8, Bonarek 5, Duniec 5, Romanowicz 4, Szczukowski 4, Fijałkowski 2, Jastrzębski 2, Strojek 0, Curyl 0. Polonia: Machowski 15, Kwiatkowski 14, Śpica 12, Kalinowski 11, Jaworski 9, Barszczyk 6, Niedbalski 4, Kober 2, Tondryk 2, Piesio 0, Luto 0, Rychłowski 0. WKS Śląsk Wrocław - SKM Zastal Zielona Góra 85:63 () Śląsk: Zyskowski 17, Bodziński 16, Kapias 13, Sęk 9, Kulon M. 8, Kulon N. 8, Raczek 8, Kowalski 4, Kubik 2, Nowicki 0, Wiśniewski 0, Zygadło 0. Zastal: Matczak 19, Trubacz 12, Kopij 9, Mehmeti 6, Chojnacki 5, Binkiewicz 4, Sirijatowicz 4, Dybek 2, Ristić 2, Krawczyk 0, Kantarowski 0, Michalewicz 0.
Lp | Drużyna | M | PKT | Z-P |
---|---|---|---|---|
1. | WKS Śląsk Wrocław | 1 | 2 | 1-0 |
2. | MKS Polonia Warszawa | 1 | 2 | 1-0 |
3. | SKM Zastal Zielona Góra | 1 | 1 | 0-1 |
4. | MKS Pruszków | 1 | 1 | 0-1 |
Najlepsi strzelcy po I dniu turnieju:
1. Dariusz Wyka (MKS Znicz Jarosław) - 25
2. Bartłomiej Ciechociński (KKS Novum Lublin) - 20
3. Piotr Knowa (STK Wilki Morskie Szczecin) - 19
4. Michał Pietrzak (TKM Włocławek) - 19
5. Filip Matczak (SKM Zastal Zielona Góra) - 19
6. Jakub Karolak (KKS Novum Lublin) - 18
7. Jarosław Zyskowski (WKS Śląsk Wrocław) - 17
8. Andrzej Urban (MKS Znicz Jarosław)- 17
9. Tomasz Bodziński (WKS Śląsk Wrocław)- 16
10. Aleksander Machowski (MKS Polonia Warszawa) - 15