Norwegowie najlepsi w drużynowym konkursie PŚ w Ramsau, 12. miejsce Polaków

Norwegowie wygrali w Ramsau drużynowy konkurs Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Każdy z zawodników oddał jeden skok na normalnej skoczni oraz przebiegł 5 kilometrów.

Na najwyższym stopniu podium stanęli: Mikko Kokslien, Haavard Klemetsen, Jan Schmid oraz Joergen Graabak. Drugie miejsce zajęli reprezentanci Niemiec: Tino Edelmann, Eric Frenzel, Johannes Rydzek i Fabian Riessle. W pojedynku o zwycięstwo mistrz olimpijski minimalnie wyprzedził lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

[ad=rectangle]

Na trzeciej pozycji uplasowali się Francuzi, którzy uzyskali najlepszy czas biegu: Sebastien Lacroix, Jason Lamy Chappuis, Francois Braud, a także Maxime Laheurte. Tuż za podium znaleźli się gospodarze - Austriacy.

W skokach narciarskich najwięcej punktów (425) zdobyli Niemcy. Dwie sekundy po nich do biegu przystąpili Austriacy. Norwegowie zajmowali trzecią lokatę ze stratą 18 sekund do Norwegów. Polacy plasowali się na dziesiątej pozycji.

Ostatecznie Pawła Słowioka, Adama Cieślara, Szczepana Kupczaka i Mateusza Wantuloka sklasyfikowano na ostatnim, dwunastym miejscu. Polacy stracili dwie sekundy do jedenastych Słoweńców.