Aleksiej Łucenko wygrał ósmy etap Tour de Suisse, Thibaut Pinot nadal liderem

Aleksiej Łucenko wygrał w Bernie ósmy etap kolarskiego wyścigu Tour de Suisse. Drugie miejsce zajął Jan Bakelants, który dojechał do mety sekundę po zawodniku grupy Astana.

Piotr Ziemka

Na siedemnastej pozycji sklasyfikowano Michała Kwiatkowskegoi. Polak stracił do Łucenki minutę i 58 sekund. Tuż przed mistrzem świata znalazł się Davide Rebellin z polskiej ekipy CCC Sprandi Polkowice. 28. był Rafał Majka, który ukończył etap dwie minuty oraz 14 sekund po triumfatorze.

Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Thibaut Pinot. Francuz ma 34 sekundy przewagi nad drugim zawodnikiem, którym jest Geraint Thomas. Najwyżej z Polaków plasuje się Majka. Kolarz drużyny Tinkoff Saxo utrzymał dwunastą lokatę.

W niedzielę ostatni, dziewiąty etap wyścigu - jazda indywidualna na czas licząca 38,4 km.