Srebrny medal Katarzyny Niewiadomej na Igrzyskach Europejskich 2015 w Baku!

Katarzyna Niewiadoma zdobyła srebrny medal Igrzysk Europejskich w Baku w kolarskim wyścigu kobiet. Zwyciężyła Białorusinka Alena Amialiusik.

Piotr Ziemka
Po 79 kilometrach na czele znajdowały się uciekające: Eugenia Bujak, Lucinda Brand oraz Rossella Ratto. Później do trzech prowadzących dołączyło pięć zawodniczek, w tym Katarzyna Niewiadoma. Na punkcie pomiaru czasu, który umiejscowiono na 106,8 km, prowadziły: Niewiadoma, Alena Amialiusik, Ellen van Dijk oraz Anna van der Breggen.
Na finiszu najlepsza była Amialiusik. Druga finiszowała Niewiadoma. Brązowy medal wywalczyła van der Breggen, która uzyskała taki sam czas jak Białorusinka i Polka - 3:20.36. Van Dijk straciła do medalistek 18 sekund.Bujak została sklasyfikowana na dziewiątej pozycji. Trzynasta była Monika Brzeźna, a trzydziesta - Anna Plichta. Do mety liczącej 121 kilometrów rywalizacji dojechało 51 zawodniczek. Wyścigu nie ukończyło 16 kolarek, w tym mistrzyni Polski - Paulina Guz.