Bradley Wiggins wygrał etap 8A Tour of Britain, Michał Kwiatkowski szósty

Michał Kwiatkowski zajął szóstą lokatę w jeździe indywidualnej na czas na wyścigu Tour of Britain. Zwyciężył Bradley Wiggings. W klasyfikacji generalnej Polak nadal jest drugi.

Organizatorzy podzieli ósmy etap na dwie części. Pierwszą była licząca 8 kilometrów i 800 metrów jazda indywidualna na czas. Wyścig zakończy druga część ósmego etapu, czyli 88 kilometrów w Londynie. Najlepszy w "czasówce" był mistrz olimpijski w tej specjalności - Bradley Wiggins. Na drugim miejscu uplasował się Sylvain Chavanel, a na trzecim - Stephen Cummings.

[ad=rectangle]

Michał Kwiatkowski sklasyfikowany został na szóstej pozycji. Żółtą koszulkę lidera zachował Dylan van Baarle. Holender był jedenasty. Do Wigginsa stracił 25 sekund, a do Kwiatkowskiego - 9.

W klasyfikacji punktowej nadal prowadzi Kwiatkowski, który wywalczył 70 punktów. Drugi Ben Swift uzyskał 55 "oczek".