Drugie miejsce Michała Kwiatkowskiego na trzecim etapie wyścigu Tour of Britain

Michał Kwiatkowski zajął drugie miejsce na trzecim etapie wyścigu Tour of Britain. Przed Polakiem do mety dojechał tylko Edoardo Zardini.

Piotr Ziemka

Wyścig dookoła Wielkiej Brytanii rozpoczął się w niedzielę 7 września w Liverpoolu. Michał Kwiatkowski był wtedy 32. Dzień później 24-letni Polak uplasował się na szóstym miejscu. Jeszcze wyżej Polak znalazł się na trzecim etapie, który liczył 179 kilometrów. Rywalizacja rozpoczęła się w Newtown, a zakończyła w The Tumble.

Edoardo Zardini dojechał do mety dziewięć sekund przed Kwiatkowskim. Trzeci był Nicolas Roche (jedenaście sekund starty). W Tour of Britain 2014 uczestniczy czterech Polaków. 25. miejsce na trzecim etapie zajął Sylwester Szmyd. 27. finiszował Michał Gołaś, a 42. Marcin Białobłocki.

42. Marcin Białobłocki (Polska/Velosur Giordana) +2.39

W klasyfikacji generalnej Zardini ma 13 sekund przewagi nad drugim Kwiatkowskim. Trzeci jest Roche, który traci 17 sekund.

Kwiatkowski plasuje się na drugim miejscu również w klasyfikacji punktowej. Zdobył 24 punkty, a prowadzący Ben Swift wywalczył 25. Wyścig zakończy się 14 września w Londynie.