Vuelta a Espana: Nacer Bouhanni wygrał drugi etap, Maciej Bodnar najlepszy z Polaków

Zwycięstwem Nacera Bouhanniego zakończył się drugi etap Vuelta a Espana, który prowadził z Algeciras do San Fernando (174,4 km). Najlepiej z Polaków spisał się Maciej Bodnar.

Łukasz Witczyk
Drugi etap Vuelty zgodnie z oczekiwaniami rozstrzygnął się po sprinterskim finiszu. Jako pierwszy linię mety minął Nacer Bouhanni. Francuski kolarz grupy FDJ w pokonanym polu pozostawił Johna Degenkolba oraz Roberto Ferrariego, którzy na mecie byli nieznacznie gorsi od reprezentanta Francji.
Najwyżej z Polaków sklasyfikowany został Maciej Bodnar, który linię mety minął z 25. czasem. Przemysław Niemiec był 82., a Karol Domagalski zajął 117. miejsca. Cała trójka do mety dojechała w peletonie i nie straciła ani sekundy do zwycięzcy drugiego etapu.