Tour de France: Ostatni etap dla Marcela Kittela, Vincenzo Nibali zwycięzcą

Zwycięstwem Marcela Kittela zakończył się 21. etap Tour de France, który prowadził z Evry do Paryża (137,5 km). Triumfatorem wyścigu został Vincenzo Nibali z grupy Astana.

Łukasz Witczyk
Zgodnie z tradycją ostatni dzień Tour de France był "etapem przyjaźni". Kolarze nie narzucali szybkiego tempa, a żaden z nich nie zdecydował się na ucieczkę na początkowych kilometrach. W trakcie etapu zawodnicy gratulowali Vincenzo Nibaliego zwycięstwa w 101. edycji Tour de France. Zawodnik grupy Astana wygrał Wielką Pętlę w wielkim stylu. Żółtą koszulkę lidera założył już po drugim etapie i tylko na jeden dzień stracił ją na rzecz Tony'ego Gallopina.
Swoje "pięć minut" na trasie ostatniego etapu miał Jens Voigt, który za przyzwoleniem peletonu zwyciężył na jedynej lotnej premii. Na rundach po ulicach Paryża kilku kolarzy próbowało przeprowadzić skuteczny atak, ale nie pozwolił im na to peleton, który szybko niwelował straty. Po sprinterskim finiszu na Polach Elizejskich najlepszy był Marcel Kittel, który nieznacznie wyprzedził Aleksandra Kristoffa.

Oprócz Nibaliego na mecie uhonorowani zostali zwycięzcy poszczególnych klasyfikacji. Zieloną koszulkę dla najaktywniejszego kolarza zdobył Peter Sagan, najlepszym góralem był Rafał Majka, a w klasyfikacji młodzieżowej zwyciężył Thibaut Pinot. Z kolei najlepszą drużyną okazała się ekipa AG2R. Wyścig ukończyło 164 zawodników.