Maja Włoszczowska mistrzynią Polski w MTB, Marek Konwa najlepszy wśród mężczyzn

Maja Włoszczowska (Kross Racing Team) wygrała mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim. W rywalizacji mężczyzn najlepszy był Marek Konwa (64sto Leszno MTB Team).

Piotr Ziemka

Maja Włoszczowska zwyciężyła z czasem 1:16.53. Na drugim stopniu podium stanęła Aleksandra Dawidowicz (SGR Srebrna Góra), która dojechała do mety 3 minuty i 45 sekund po triumfatorce. Brązowy medal zdobyła Marlena Droździok (Scott Donnybrook Landscape). Czwartą lokatę zajęła Monika Żur, a piątą - Paula Gorycka. Kobiety miały do przejechania 17 kilometrów.

Natomiast mężczyźni mieli do pokonania dystans 25,2 km. Z czasem 1:36.47 złoto wywalczył Marek Konwa. Drugi był Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team), który osiągnął czas 1:39.01. Na trzeciej pozycji sklasyfikowany został Piotr Brzózka (JBG-2 Professional MTB Team).