Brązowy medal Mai Włoszczowskiej na Igrzyskach Europejskich 2015 w Baku

Maja Włoszczowska zdobyła brązowy medal w kolarstwie górskim na Igrzyskach Europejskich w Baku. Zwyciężyła Jolanda Neff.

Piotr Ziemka
Jolanda Neff potwierdziła, że w 2015 roku jest w znakomitej dyspozycji. 22-letnia Szwajcarka wygrała zawody Pucharu Świata w Novym Meście oraz w Albstadt. W Azerbejdżanie po 14 kilometrach i siedmiuset metrach zmagań Szwajcarka miała sześć sekund przewagi nad drugą zawodniczką, którą była Maja Włoszczowska.
Później Neff zdecydowanie umocniła się na prowadzeniu. Do kolejnego punktu pomiaru czasu, który miał miejsce po 19,1 km rywalizacji, dotarła minutę i sześć sekund przed jadącymi wspólnie Włoszczowską i kolejną Szwajcarką - Kathrin Stirnemann. Obie te zawodniczki do końca walczyły o srebro. Drugą pozycję zajęła Stirnemann.Dziewiąta do mety dojechała Monika Żur, a piętnasta - Paula Gorycka.