Roland Garros: Radwańska zagra o ćwierćfinał z Kuzniecową

Agnieszka Radwańska (nr 12) pokonała Katerynę Bondarenko (WTA 60) 6:2, 6:4 i awansowała do czwartej rundy wielkoszlemowego French Open rozgrywanego na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu (z pulą nagród 7,23 mln euro). O ćwierćfinał Polka zagra ze Swietłaną Kuzniecową (nr 7).

Łukasz Iwanek

Agnieszka Radwańska rozpoczęła ten mecz od przełamania serwisu Kateryny Bondarenko, jednak rywalka natychmiast odpowiedziała tym samym. W trzecim gemie Ukrainka nie wykorzystała prowadzenia 40-0 i po raz drugi straciła własne podanie. Radwańska jako pierwsza utrzymała swój serwis, a od stanu 3:2 wygrała trzy gemy z rzędu i całego seta po 28 minutach.

W gemie otwarcia drugiego seta serwująca Bondarenko prowadziła 40-15, ale Radwańska wygrała cztery piłki z rzędu i rozpoczęła drugiego seta od przełamania serwisu Ukrainki. W czwartym gemie Polka obroniła dwa break pointy i nie dała sobie odebrać serwisu. Po ośmiu gemach Agnieszka prowadziła 5:3 cały czas utrzymując przewagę breaka. W dziewiątym gemie tenisistka z Krakowa miała pierwsze piłki setowe. Bondarenko doprowadziła jednak do równowagi za pomocą wygrywającego serwisu i bekhendu wzdłuż linii. Trzeciej i czwartej piłki setowej Polka również nie wykorzystała i Ukrainka przedłużyła swoje szanse na doprowadzenie do trzeciego seta.

Szybko pozbawiła ją złudzeń Radwańska, która w 10. gemie objęła prowadzenie 40-0 i wykorzystując piątą piłkę meczową za pomocą wygrywającego serwisu zapewniła sobie awans do czwartej rundy.

W całym spotkaniu, które trwało 72 minuty, Bondarenko popełniła ponad dwa razy więcej niewymuszonych błędów niż Radwańska (32-14). Polka miała 22 kończące uderzenia, a Ukrainka tylko 17.

Agnieszka Radwańska zrewanżowała się Katerynie Bondarenko za porażkę, jaką poniosła w styczniu w pierwszej rundzie Australian Open. O ćwierćfinał Polka będzie walczyć ze Swietłaną Kuzniecową, którą pokonała trzykrotnie w ubiegłym sezonie.