Sypnęło niespodziankami / Wyniki spotkań 20. kolejki gr.zachodniej II ligi

Z pewnością nie takiego rozpoczęcia piłkarskiej wiosny spodziewali się działacze Zagłębia. Podopieczni Janusza Kudyby na własnym boisku zostali ograni przez Raków Częstochowa. O niespodziankę postarała się także słabo spisująca się do tej pory Miedź Legnica.

Adrian Dudkiewicz

Z czołowych drużyn udanie rozgrywki rozpoczęły ekipy Pogoni Szczecin i Kotwicy Kołobrzeg. Portowcy dość długo męczyli się z dotychczasowym wiceliderem tabeli, bo decydująca bramka padła dopiero w 81. minucie spotkania. Piłkę tuż przed polem karnym otrzymał Ropiejko, ale za pierwszym razem futbolówka po strzale napastnika gospodarzy trafiła w nogi obrońców. Dopiero po drugiej próbie Stodoła musiał skapitulować.

Czy w przyszłym roku na zapleczu Ekstraklasy będziemy mieli aż trzy zespoły z województwa zachodniopomorskiego? Na to wygląda, bowiem na pozycję lidera awansowała Kotwica Kołobrzeg. Gracze Tomasza Arteniuka nie mieli żadnych problemów, aby pokonać rywali z Wągrowca. Dobry mecz w barwach gospodarzy zaliczył pozyskany w przerwie zimowej z Lechii Gdańsk, Dominik Sobański.

Jednak największą niespodziankę sprawili piłkarze Miedzi. Gospodarze dosłownie rozbili bydgoskiego Zawiszę, wygrywając aż 3:0. Legniczanie swoją przewagę udokumentowali zwłaszcza w drugiej połowie, kiedy przejęli inicjatywę w środku boiska, przez co goście mieli spore problemy z poprawnym konstruowaniem swoich akcji. Zwycięstwo Miedzi mogłoby być wyższe, gdyby dobre sytuacje podbramkowe wykorzystali Mikutel, Garuch i Ilków-Gołąb.

Udanie rozgrywki wznowił również niedoceniany zespół Czarnych Żagań, który po strzale głową Kazaliego-Leonowicza pokonał GKS Tychy 1:0. Punkty straciła także piąta w tabeli Elana Toruń. Zawodnicy Wiesława Borończyka przegrali w Janikowie 1:3.

Wyniki 20.kolejki gr.zachodniej II ligi:

Lechia Zielona Góra - Polonia Słubice 0:0

Czarni Żagań - GKS Tychy 1:0 (0:0)
1:0 - Kazadi-Leonowicz 65'

Miedź Legnica - Zawisza Bydgoszcz 3:0 (1:0)
1:0 - Smarduch 13'
2:0 - Kotlarski 56'
3:0 - Ochota 84'

Kotwica Kołobrzeg - Nielba Wągrowiec 2:0 (1:0)

3:1 - Kaźmierczak 82'

Zagłębie Sosnowiec - Raków Częstochowa 0:1 (0:0)
0:1 - Bański 47'

Victoria Koronowo - Jarota Jarocin 1:1 (1:1)
1:0 - Nowicki 26'
1:1 - Idzikowski 45'

Pogoń Szczecin - MKS Kluczbork 1:0 (1:0)
1:0 - Ropiejko 81'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!