Bramki Polaków w Bundeslidze !

Artur Wichniarek zdobył już trzeciego gola w tym sezonie. Tym razem podobnie jak w pierwszej kolejce trafienie Polaka dało Arminii zaledwie remis. Jednak punkt ten jest podwójnie cenny, gdyż wywieziony z Olimpiastadion w Berlinie. Gola dla Borussii zdobył, także Jakub Błaszczykowski. Polak trafił w spotkaniu z mistrzem Niemiec Bayernem Monachium.

Michał Żyrek

Były zawodnik Wisły Kraków dał prowadzenie Borussii już w 9. minucie meczu, kiedy to popisał się ładnym rajdem i jeszcze piękniejszym strzałem zewnętrzną częścią stopy z 16. metrów. Bramkarz Bayernu nie miał najmniejszych szans przy tym uderzeniu. Od 23. minuty Bawarczycy grali w osłabieniu, po dwóch żółtych, a w konsekwencji czerwonej kartce van Bommela. Goście, mimo iż grali w dziesiątkę zdołali wyrównać. Gola w 74. minucie po ogromnym zamieszaniu w polu karnym Borussii zdobył wprowadzony w drugiej połowie Tim Borowski. Trzy minuty później Błaszczykowskiego zmienił Owomoyela. Wynik meczu nie uległ już zmianie i Borussia podzieliła się punktami z mistrzem Niemiec.

W meczu na szczycie tej kolejki Werder Brema zremisował z Schalke 04 1:1, po bramkach Fringsa i Westermanna.

Cenne zwycięstwo w pojedynku beniaminków odniosło Hoffenheim, które pokonało Borussię Monchengladbach 1:0. Była to druga wygrana gospodarzy w sezonie, którzy niespodziewanie przewodzą w tabeli Bundesligi.

W pozostałych sobotnich spotkaniach 2. kolejki niemieckiej Bundesligi HSV pokonało Karlsruhe 2:1, natomiast Stuttgart przegrał na własnym stadionie 0:2 z Bayerem Leverkusen.

Borussia Dortmund - FC Bayern Monachium 1:1 (1:0)
1:0 - Błaszczykowski 9'
1:1 - Borowski 74'

Hamburger SV - Karlsruher SC 2:1 (1:0)
1:0 - Sebastian (sam.) 33'
1:1 - Freis 67'
2:1 - Mathijsen 90'

Hertha BSC - Arminia Bielefeld 1:1 (1:1)