MŚ w hokeju: Kanada - Rosja na żywo!

Relację prowadzi : autor:
Rafał Smoliński
60. minuta: Kanada - Rosja 6:1 (1:0, 3:0, 2:1) Kanada triumfatorem 79. edycji mistrzostw świata!
Skomentuj 0
W hali O2 Arena trwa ceremonia dekoracji, a my kończymy naszą relację na żywo z wielkiego finału. To był znakomity turniej dla Kanady, która triumfowała w pełni zasłużenie. Żegnamy się z Państwem i życzymy dobrej nocy!
Skomentuj 0
Wielkie zwycięstwo Kanady! To pierwszy tytuł mistrzowski dla hokeistów spod znaku Klonowego Liścia od 2007 roku!
Skomentuj 0
25. triumf Kanady w hokejowych mistrzostwach świata! Więcej razy zwyciężała tylko Rosja (dawniej ZSRR).
Skomentuj 0
60. minuta: Kanada - Rosja 6:1 (1:0, 3:0, 2:1) Zostały sekundy...
Skomentuj 0
60. minuta: Kanada - Rosja 6:1 (1:0, 3:0, 2:1) "Stand up for the champions!" w hali O2 Arena. Kanada już za kilkadziesiąt sekund będzie cieszyła się ze zwycięstwa!
Skomentuj 0
  • 59. minuta: Kanada - Rosja 6:1 (1:0, 3:0, 2:1) Jeszcze jeden atak Rosjan, ale broni Mike Smith.
    Skomentuj 0
    59. minuta: Kanada - Rosja 6:1 (1:0, 3:0, 2:1) Dwie minuty do końca!
    Skomentuj 0
    58. minuta: Kanada - Rosja 6:1 (1:0, 3:0, 2:1) Kanadyjski bramkarz zamroził krążek.
    Skomentuj 0
    57. minuta: Kanada - Rosja 6:1 (1:0, 3:0, 2:1) Strzelał Jason Spezza, Siergiej Bobrowski zamroził krążek.
    Skomentuj 0
    55. minuta: Kanada - Rosja 6:1 (1:0, 3:0, 2:1) Pięć minut do końca meczu!
    Skomentuj 0
    53. minuta: Kanada - Rosja 6:1 (1:0, 3:0, 2:1) Potężne uderzenie z dystansu Siergieja Moziakina, a lot krążka zmienił Jewgienij Małkin!
    Skomentuj 0
    I jest gol dla Rosji!
    Skomentuj 1
    52. minuta: Kanada - Rosja 6:0 (1:0, 3:0, 2:0) Osiem minut do zakończeniu meczu. Czy Rosja uzyska choć honorowe trafienie?
    Skomentuj 0
    50. minuta: Kanada - Rosja 6:0 (1:0, 3:0, 2:0) Błąd Siergieja Bobrowskiego, który wypuścił krążek po strzale Nathana MacKinnona!
    Skomentuj 0
    I jeszcze jeden gol dla Kanady! To już jest upokorzenie dla Rosji!
    Skomentuj 0
    49. minuta: Kanada - Rosja 5:0 (1:0, 3:0, 1:0) Kapitalna akcja Kanadyjczyków w przewadze! Sidney Crosby idealnie obsłużył Claude'a Giroux, który pewnie pokonał Siergieja Bobrowskiego!
    Skomentuj 0
    GOL KANADA!
    Skomentuj 0
    49. minuta: Kanada - Rosja 4:0 (1:0, 3:0, 0:0) Kara dla Wiktora Tichonowa! Kanadyjczycy zagrają w przewadze!
    Skomentuj 0
    48. minuta: Kanada - Rosja 4:0 (1:0, 3:0, 0:0) Rosjanie w tercji obronnej rywali, ale Kanadyjczycy wybronili się bardzo pewnie.
    Skomentuj 0
    47. minuta: Kanada - Rosja 4:0 (1:0, 3:0, 0:0) Tym razem szansę miał Tyler Seguin, ale Siergiej Bobrowski znów broni.
    Skomentuj 0
    46. minuta: Kanada - Rosja 4:0 (1:0, 3:0, 0:0) Strzelał Tyler Ennis, lecz Siergiej Bobrowski odbił "gumę".
    Skomentuj 0
    45. minuta: Kanada - Rosja 4:0 (1:0, 3:0, 0:0) Koniec kar, obie drużyny z kompletem na lodzie.
    Skomentuj 0
    45. minuta: Kanada - Rosja 4:0 (1:0, 3:0, 0:0) Zakazane uwolnienie Kanadyjczyków.
    Skomentuj 0
    44. minuta: Kanada - Rosja 4:0 (1:0, 3:0, 0:0) Jewgienij Małkin z bekhendu, ale bez gola dla Rosji.
    Skomentuj 0
    43. minuta: Kanada - Rosja 4:0 (1:0, 3:0, 0:0) Sędziowie wysłali dwóch zawodników na ławkę kar i na lodzie jest 4 na 4.
    Skomentuj 0
    43. minuta: Kanada - Rosja 4:0 (1:0, 3:0, 0:0) Emocje wzięły górę nad Rosjanami. Biełow rzucił na bandę Hamhuisa i omal nie doszło do regularnej bójki na lodzie!
    Skomentuj 0
    42. minuta: Kanada - Rosja 4:0 (1:0, 3:0, 0:0) Rosjanie nieskuteczni pod bramką Mike'a Smitha.
    Skomentuj 0
    No look pass Giroux. Kapitalna akcja Kanadyjczyków na 4:0 Kanada - Rosja: No look pass Giroux. Kapitalna akcja Kanadyjczyków Źródło: TVP S.A.
    Skomentuj 0
    41. minuta: Kanada - Rosja 4:0 (1:0, 3:0, 0:0) Groźny strzał Tylera Seguina. Siergiej Bobrowski zamroził krążek.
    Skomentuj 0
    41. minuta: Kanada - Rosja 4:0 (1:0, 3:0, 0:0) Jednak bez kary! Ryan O'Reilly siedział już na ławce kar, ale sędziowie zmienili decyzję. 5 na 5 na lodzie.
    Skomentuj 0
    41. minuta: Kanada - Rosja 4:0 (1:0, 3:0, 0:0) I już kara dla Kanadyjczyków, zupełnie niepotrzebna! Rosja zagra w przewadze.
    Skomentuj 0
    41. minuta: Kanada - Rosja 4:0 (1:0, 3:0, 0:0) Trzecia tercja rozpoczęta!
    Skomentuj 0
    Czas na trzecią tercję! Rosja ma 20 minut, by zachować twarz.
    Skomentuj 0
    14-1 w strzałach dla Kanady w drugiej tercji! Kto jeszcze wierzy w Rosję?
    Skomentuj 0
    40. minuta: Kanada - Rosja 4:0 (1:0, 3:0) Ależ wściekły jest Jewgienij Małkin. Rosja przegrywa po dwóch tercjach i ma tylko 20 minut na odrobienie strat i obronę mistrzostwa!
    Skomentuj 0
    40. minuta: Kanada - Rosja 4:0 (1:0, 3:0) Wreszcie udało się Kanadyjczykom założyć zamek, ale Rosjanie są już w komplecie.
    Skomentuj 0
    39. minuta: Kanada - Rosja 4:0 (1:0, 3:0) Kanadyjczycy nie kwapią się z kolejnymi atakami.
    Skomentuj 0
    38. minuta: Kanada - Rosja 4:0 (1:0, 3:0) Rosjanie wypracowali kolejną okazję i osiągnęli przewagę w tercji rywali, ale w tym momencie... złapali karę, bo za dużo zawodników przebywało na lodzie.
    Skomentuj 0
    37. minuta: Kanada - Rosja 4:0 (1:0, 3:0) W końcu jakaś okazja dla Sbornej. Władimir Tarasienko zatrzymany przez Mike'a Smitha!
    Skomentuj 0
    36. minuta: Kanada - Rosja 4:0 (1:0, 3:0) Próbował Jason Spezza, ale strzelił obok bramki.
    Skomentuj 0
    35. minuta: Kanada - Rosja 4:0 (1:0, 3:0) Komplet zawodników na lodzie.
    Skomentuj 0
    35. minuta: Kanada - Rosja 4:0 (1:0, 3:0) Krótki okres gry w przewadze Kanadyjczyków i Tyler Seguin trafił w słupek!
    Skomentuj 0
    33. minuta: Kanada - Rosja 4:0 (1:0, 3:0) Rosjanie grali w przewadze, bo karę złapał Taylor Hall. Przez ponad 90 sekund będzie na lodzie po 4 zawodników, ponieważ na ławce kar wylądował Jakowlew.
    Skomentuj 0
    32. minuta: Kanada - Rosja 4:0 (1:0, 3:0) Osiem minut do końca drugiej tercji. Kanadyjczycy w pełni kontrolują przebieg wydarzeń. Rosjanie nie potrafią nawet oddać celnego strzału!
    Skomentuj 0
    32. minuta: Kanada - Rosja 4:0 (1:0, 3:0) Siergiej Bobrowski uratował Rosjan przed stratą piątego gola. Jewgienij Małkin powrócił już na lód.
    Skomentuj 0
    31. minuta: Kanada - Rosja 4:0 (1:0, 3:0) Strzelał Taylor Hall, ale krążek został wybity poza lód.
    Skomentuj 0
    30. minuta: Kanada - Rosja 4:0 (1:0, 3:0) Jewgienij Małkin wylądował na ławce kar za uderzanie kijem. Kanada ma szansę podwyższyć prowadzenie!
    Skomentuj 0
    Tak Kanada zdobyła pierwszego gola w meczu! Kanada - Rosja: Bramka Eakina na 1:0 Źródło: TVP S.A.
    Skomentuj 0
    29. minuta: Kanada - Rosja 4:0 (1:0, 3:0) Tyler Seguin strzelił czwartego gola dla Kanady! Broniący tytułu Rosjanie na łopatkach w połowie drugiej tercji! Właśnie wzięli czas!
    Skomentuj 1
    GOL KANADA!
    Skomentuj 0
    28. minuta: Kanada - Rosja 3:0 (1:0, 2:0) Sidney Crosby strzelił w samo okienko! Piękna bramka!
    Skomentuj 0
    GOL KANADA!
    Skomentuj 0
    27. minuta: Kanada - Rosja 2:0 (1:0, 1:0) Rosjanie mieli problem z wybiciem krążka z własnej tercji. Siergiej Bobrowski znów zmuszony do interwencji.
    Skomentuj 0
    25. minuta: Kanada - Rosja 2:0 (1:0, 1:0) W odpowiedzi Kanadyjczycy, ale Siergiej Bobrowski odbił "gumę" do boku.
    Skomentuj 0
    24. minuta: Kanada - Rosja 2:0 (1:0, 1:0) Podrażniła druga bramka Rosję. Sborna wjechała do tercji obronnej Kanadyjczyków, ale Artiemij Panarin nie przejął krążka.
    Skomentuj 0
    23. minuta: Kanada - Rosja 2:0 (1:0, 1:0) Rosjanie mieli szansę, ale nie wykorzystał jej Mironow.
    Skomentuj 0
    22. minuta: Kanada - Rosja 2:0 (1:0, 1:0) Tym razem strzelcem bramki ten, który wypracował pierwszego gola! Tyler Ennis objechał bramkę i pewnie pokonał Siergieja Bobrowskiego! Ennis ma na koncie bramkę i asystę, podobnie jak Cody Eakin!
    Skomentuj 0
    GOL KANADA!
    Skomentuj 0
    21. minuta: Kanada - Rosja 1:0 (1:0, 0:0) Krążek rzucony! Druga tercja rozpoczęta!
    Skomentuj 0
    Wracamy na lód w praskiej O2 Arenie! Co przyniesie druga tercja? Wkrótce się przekonamy!
    Skomentuj 0
    Ciekawostka statystyczna: Kanadyjczycy oddali w 1. tercji aż 15 celnych strzałów! Rosjanie zaledwie pięć.
    Skomentuj 0
    Cody Eakin strzelcem jedynej jak na razie bramki w meczu i trzeba przyznać, że Kanada prowadzi w pełni zasłużenie. Gra jest bardzo szybka i czysta. Sędziowie nie odesłali jeszcze na ławkę kar żadnego zawodnika. Pozostaje zatem nam czekać na drugą tercję i większą liczbę goli!
    Skomentuj 0
    20. minuta: Kanada - Rosja 1:0 (1:0) Rosjanie utrzymali krążek w tercji Kanadyjczyków, ale wyniku już nie zmienili. Koniec pierwszej tercji!
    Skomentuj 0
    20. minuta: Kanada - Rosja 1:0 (1:0) Sidney Crosby nieprzepisowo wybił krążek z tercji obronnej i Rosjanie mają wznowienie w tercji rywali.
    Skomentuj 0
    19. minuta: Kanada - Rosja 1:0 (1:0) Jeszcze jeden atak Kanadyjczyków, których wyraźnie pobudziła zdobyta bramka.
    Skomentuj 0
    19. minuta: Kanada - Rosja 1:0 (1:0) Rosjanie nie wybili krążka z własnej tercji. Dopadł do niego Tyler Ennis, który uderzył na bramkę Siergieja Bobrowskiego, a lot "gumy" zmienił Cody Eakin!
    Skomentuj 0
    GOL KANADA!
    Skomentuj 0
    17. minuta: Kanada - Rosja 0:0 (0:0) Strzelał Jewgienij Dadonow, lecz bezskutecznie.
    Skomentuj 0
    16. minuta: Kanada - Rosja 0:0 (0:0) Stracili krążek Rosjanie, ale błąd w kontrataku popełnił Sidney Crosby.
    Skomentuj 0
    15. minuta: Kanada - Rosja 0:0 (0:0) Przejęli inicjatywę Kanadyjczycy, jednak Brent Burns nie miał szansy na wywalczenie krążka. Po chwili postraszył rywali Aleksander Owieczkin.
    Skomentuj 0
    14. minuta: Kanada - Rosja 0:0 (0:0) Co za okazja dla Kanady! Bramkarz Rosjan z ogromnym poświęceniem uratował drużynę.
    Skomentuj 0
    14. minuta: Kanada - Rosja 0:0 (0:0) W odpowiedzi Jason Spezza! Siergiej Bobrowski pewnie broni.
    Skomentuj 0
    13. minuta: Kanada - Rosja 0:0 (0:0) Ależ szansa dla Rosji! Siergiej Moziakin uderzył jednak prosto w Mike'a Smitha, który zamroził "gumę"!
    Skomentuj 0
    12. minuta: Kanada - Rosja 0:0 (0:0) Okres przewagi Rosjan, ale Kanadyjczycy obronili się znakomicie.
    Skomentuj 0
    11. minuta: Kanada - Rosja 0:0 (0:0) W odpowiedzi Kanada, ale także niecelnie.
    Skomentuj 0
    10. minuta: Kanada - Rosja 0:0 (0:0) Szansa dla Rosji! Wadim Szypaczow pomylił się jednak z bliskiej odległości.
    Skomentuj 0
    9. minuta: Kanada - Rosja 0:0 (0:0) Powalczył o krążek Wiktor Tichonow, ale wjechał w pole bramkowe kanadyjskiej drużyny i gra została wycofana do tercji neutralnej.
    Skomentuj 0
    9. minuta: Kanada - Rosja 0:0 (0:0) Podanie do Aleksandra Owieczkina, lecz krążek znalazł się poza lodem.
    Skomentuj 0
    8. minuta: Kanada - Rosja 0:0 (0:0) Rosjanie za wcześnie wjechali do tercji rywali. Spalony.
    Skomentuj 0
    7. minuta: Kanada - Rosja 0:0 (0:0) Ładnym strzałem popisał się Sidney Crosby, ale Siergiej Bobrowski zamroził krążek.
    Skomentuj 0
    7. minuta: Kanada - Rosja 0:0 (0:0) Tempo gry jest bardzo szybkie. Z obu stron padają strzały, ale jak na razie lepiej prezentują się Kanadyjczycy.
    Skomentuj 0
    6. minuta: Kanada - Rosja 0:0 (0:0) W odpowiedzi Siergieja Bobrowskiego sprawdził Aaron Ekblad.
    Skomentuj 1
    5. minuta: Kanada - Rosja 0:0 (0:0) Władimir Tarasienko wjechał do tercji drużyny kanadyjskiej i oddał strzał z nadgarstka, który pewnie wyłapał Mike Smith.
    Skomentuj 0
    4. minuta: Kanada - Rosja 0:0 (0:0) Strzelał Tyler Seguin, ale Bobrowski odbił krążek. Po chwili szansę miał Aleksander Owieczkin, ale bramkarz kanadyjski zatrzymał jego uderzenie.
    Skomentuj 0
    3. minuta: Kanada - Rosja 0:0 (0:0) Pierwszy atak Rosjan, ale Kanadyjczycy wybili krążek z własnej tercji.
    Skomentuj 0
    2. minuta: Kanada - Rosja 0:0 (0:0) I jeszcze jedna szansa dla Kanadyjczyków! Jednak bez gola.
    Skomentuj 0
    1. minuta: Kanada - Rosja 0:0 (0:0) Kanadyjczycy wjechali do tercji obronnej rywali i Siergiej Bobrowski zmuszony był interweniować pierwszy raz.
    Skomentuj 0
    Krążek rzucony! Wielki finał rozpoczęty!
    Skomentuj 0
    Sidney Crosby kontra Aleksander Owieczkin! Jeszcze dwie minuty i zaczynamy!
    Skomentuj 0
    Sborna natomiast broni wywalczonego przed rokiem w Mińsku tytułu. Rosja (dawniej ZSRR) triumfowała w mistrzostwach świata aż 27 razy.
    Skomentuj 0
    Hokeiści spod znaku Klonowego Liścia walczą o 25. zwycięstwo w mistrzostwach świata. Ostatni raz Kanadyjczycy cieszyli się ze złota w 2007 roku, kiedy turniej elity był rozgrywany w Moskwie.
    Skomentuj 0
    Kanada wygrała w tym turnieju dziewięć meczów i nie doznała ani jednej porażki! Rosja natomiast przegrała w fazie grupowej z USA i Finlandią, ale w ćwierćfinale i półfinale zwyciężyła.
    Skomentuj 0
    Znamy już brązowych medalistów tegorocznych mistrzostw świata, ale kto w praskiej hali O2 Arena sięgnie po złoto?
    Skomentuj 0
    Od godz. 20:45 zapraszamy na relację na żywo z finałowego spotkania 79. edycji hokejowych mistrzostw świata pomiędzy Kanadą a Rosją.