Pierwszy trening w Austrii dla Nico Rosberga

Zwycięstwem Nico Rosberga zakończyła się pierwsza sesja treningowa przed wyścigiem o Grand Prix Austrii. Kolejne miejsca zajęli Lewis Hamilton oraz Kimi Raikkonen.

Łukasz Kuczera
W pierwszej sesji treningowej na torze Red Bull Ring najszybszy okazał się Nico Rosberg. Zawodnik Mercedes GP pokonał jedno okrążenie toru w czasie 1:10:401. Nieco wolniejszy był jego kolega z zespołu - Lewis Hamilton. Aktualny mistrz świata stracił do Niemca 0.308 s.
Kiepsko pierwszy trening przed wyścigiem o Grand Prix Austrii wspominać będzie za to Sebastian Vettel. Niemiecki kierowca już na początku sesji treningowej musiał zrezygnować z jazdy z powodu problemów technicznych. W efekcie zawodnik Scuderia Ferrari został sklasyfikowany na 20. miejscu.Wyniki 1. treningu przed Grand Prix Austrii: