Lewis Hamilton zdobył drugi tytuł mistrza świata F1!

Lewis Hamilton zwyciężył w wyścigu o Grand Prix Abu Zabi i po raz drugi w karierze został mistrzem świata Formuły 1. Tytuł wicemistrzowski trafił w ręce Nico Rosberga.

Rafał Lichowicz
Fantastyczny, rakietowy, perfekcyjny tych i innych przymiotników musieli użyć komentatorzy po starcie niedzielnego wyścigu w Abu Zabi w wykonaniu Lewisa Hamiltona. Brytyjczyk z łatwością wyprzedził startującego z pole position Nico Rosberga i pognał do przodu zostawiając całą stawkę daleko za plecami.

Hamilton potrzebował dojechać do mety na drugim miejscu, ale jak przyznał przed wyścigiem: - Dla mnie liczy się zawsze zwycięstwo, pojadę po wygraną. Jak powiedział, tak zrobił.

W trakcie wyścigu 29-latek ani na chwilę nie czuł się zagrożony utratą prowadzenia w klasyfikacji generalnej. W końcówce dogonił go Felipe Massa, ale Brazylijczyk musiał zadowolić się drugim miejscem. Trzecie przypadło w udziale Valtteriemu Bottasowi. Williams zakończył świetny sezon dubletem.

Końcowe klasyfikacje generalne sezonu 2014 Formuły 1 -->

Dopiero 14. miejsce zajął Nico Rosberg. Niemiec po słabym starcie, na 25 okrążeniu przeżył prawdziwy dramat po awarii ERS. Dwa okrążenia później wyprzedził go Massa. W drugiej połowie wyścigu pretendent do tytułu tracił kolejne pozycje, a w końcówce proszony o powrót do garażu, postanowił zostać na torze i zakończyć sezon mijając linię mety za kierownicą swojej wyścigówki.

Źródło: Foto Olimpik/x-news

Lewis Hamilton został mistrzem świata po raz drugi w karierze. W 2008 roku Brytyjczyk wygrał tytuł na ostatnim zakręcie. W tym sezonie 29-latek wygrał 11 z 19 rund i był zdecydowanie najlepszym kierowcą.