Abu Zabi: Rozpadające się bolidy Williamsa w 1. treningu

Kierowcy Mercedes GP wygrali pierwszy trening na torze Yas Marina przed Grand Prix Abu Zabi. Spore problemy miał Williams Martini Racing. Z obu bolidów odpadały części.

Andrzej Prochota
To była udana sesja treningowa dla kierowców Mercedes GP. Psychologiczną przewagę zaczął budować Lewis Hamilton, który o 0,133 sekundy wykręcił lepsze okrążenie od Nico Rosberga.
W okolicach trzydziestej minuty treningu, problemy dopadły zawodników Williams Martini Racing. Z bolidów Felipe Massy i Valtteriego Bottasa odpadały części karoserii. Dla bezpieczeństwa obaj kierowcy zjechali do garaży, a mechanicy zajęli się usterkami. Na trzecim miejscu zameldował się Fernando Alonso ze pokaźną stratą do zwycięzcy treningu - 1,708 sekundy. Za Hiszpanem uplasował się przyszłoroczny kierowca Ferrari, Sebastian Vettel. Niemiec wyprzedził Daniel Ricciardo oraz obu zawodników Toro Rosso. W pierwszej "10" znaleźli się również Sergio Perez i Nico Hulkenberg. Force India utrzymuje więc wysoką formę z ostatnich Grand Prix.Słabo zaprezentowali się Jenson Button oraz Kimi Raikkonen, którzy byli wyraźnie wolniejsi od swoich partnerów zespołowych.
Bolid Bottasa z 1. treningu / fot. twitter.com/LukeSmithF1 Bolid Bottasa z 1. treningu / fot. twitter.com/LukeSmithF1
Podczas 1. treningu na torze Yas Marina pojawiło się kilku nowych kierowców: Esteban Ocon (Lotus, 16. miejsce), Adderly Fong (Sauber, 19. miejsce) i Will Stevens (Caterham, 20. miejsce). Brytyjczyk w ostatnim wyścigu będzie drugim kierowcą Caterham F1 Team.

Popołudniowy trening rozpocznie się o godzinie 14:00.