GP Brazylii: Nico Rosberg przerwał passę Lewisa Hamiltona!

Niemal od startu do mety prowadził Nico Rosberg w Grand Prix Brazylii. Niemiec wygrał wyścig minimalnie przed Lewisem Hamiltonem. Na trzecim miejscu znalazł się Felipe Massa.

Andrzej Prochota
Prawdopodobnie błąd popełniony przed drugim zjazdem na zmianę opon kosztował Lewisa Hamiltona zwycięstwo w GP Brazylii, które mogło być szóstym rzędu w tegorocznym sezonie. Najlepszy brytyjski kierowca F1 robił wszystko, żeby odrobić stratę do Nico Rosberga, ale w jednym z zakrętu zaliczył spina i stracił około siedmiu sekund. Co prawda na kolejnych okrążeniach Hamilton jechał niesamowitym tempem i odrobił stratę do zaledwie 0,5 sekundy, to linię mety jako pierwszy przekroczył Nico Rosberg.
Ku uciesze brazylijskiej publiczności, na trzecim miejscu zameldował się Felipe Massa, który do zwycięzcy wyścigu stracił jednak aż 41 sekund! Na kolejnej pozycji dojechał Jenson Button. Kierowca McLarena po fatalnych piątkowych treningach, wywalczył sporo punktów dla swojej ekipy.

W wyścigu byliśmy świadkami bratobójczego pojedynku Ferrari. Na ostatnich okrążeniach na zużytych oponach rozpaczliwie bronił się Kimi Raikkonen, ale ostatecznie musiał uznać wyższość Fernando Alonso. W Brazylii punkty zdobyli jeszcze Sebastian Vettel (5.), Nico Hulkenberg (8.), Kevin Magnussen (9.) i Valtteri Bottas (10.).

Klasyfikacja kierowców ->>
Klasyfikacja konstruktorów ->>

Tylko jeden kierowca nie ukończył Grand Prix Brazylii - Daniel Ricciardo. W bolidzie Australijczyka doszło do awarii zawieszenia.

Ostatnim wyścigiem będzie GP Abu Zabi, gdzie rozstrzygną się losy mistrzowskiego tytułu pomiędzy Lewisem Hamiltonem, a Nico Rosbergiem. Niemiec ma do odrobienia 17 punktów, ale ostatnia runda będzie podwójnie punktowana - zwycięzca zgarnie 50 oczek.