Mercedes pokonany! Daniel Ricciardo wygrał wyścig w Kanadzie!

Daniel Ricciardo po dramatycznym wyścigu zwyciężył w Grand Prix Kanady. Australijczyk wygrał po raz pierwszy w Formule 1 i zdetronizował niepokonanego w tym roku Mercedesa.

Rafał Lichowicz
Koniec dominacji Mercedesa w sezonie 2014 przypadł na wyścig o Grand Prix Kanady. W 2008 roku w Montrealu swój pierwszy wyścig w karierze wygrał Robert Kubica - sześć lat później tego samego wyczynu dokonał Daniel Ricciardo.

Australijczyk objął prowadzenie dopiero na przedostatnim okrążeniu po ataku na pozycję Nico Rosberga. Niemiec od połowy wyścigu zmagał się z problemami technicznymi, a mimo to przez długi czas bronił dzielnie pozycji lidera wyścigu.

Niemiec nie dostał szansy na kontratak po fatalnej kraksie Felipe Massy i Sergio Pereza. Brazylijczyk wyraźnie przesadził atakując Meksykanina i obaj zawodnicy zakończyli zawody w rozbitych bolidach. Wcześniej z Perezem poradził sobie Sebastian Vettel, który po raz drugi w sezonie stanął na najniższym stopniu podium.

Największym pechowcem Grand Prix Kanady pozostaje Lewis Hamilton. Anglik nazywany królem obiektu nad rzeką Świętego Wawrzyńca walczył o swoje czwarte zwycięstwo za oceanem i piąte w obecnym sezonie.

Na 45 okrążeniu po zmianie opon Hamilton wrócił na tor przed Rosbergiem. Niedługo później popełnił błąd i oddał miejsce na rzecz kolegi z toru. Niestety po 48 okrążeniach musiał wycofać się z walki po awarii bolidu Mercedesa.

Brytyjczyk stracił przez to sporo punktów w klasyfikacji generalnej kierowców. Po GP Kanady Nico Rosberg ma 22 punkty więcej niż partner z zespołu. Na trzecie miejsce awansował Daniel Ricciardo.