Liga WSB: Husaria postraszyła znakomitych Kazachów

Bokserzy Rafako Hussars Poland postraszyli mistrzów ligi WSB sprzed 2 lat - Astana Arlans Kazakhstan. Na ringu w Lubinie biało-czerwoni przegrali z faworyzowanymi Kazachami tylko 2-3.

Rafał Malinowski
Dla losów całego spotkania, transmitowanego przez TVP Sport, decydująca okazała się czwarta walka, w której Mateusz Tryc walczył z brązowym medalistą mistrzostw Europy 2011 Hrvoje Sepem, w wadze -81 kg. Po 4 rundach był idealny remis 38-38, ale w ostatnim starciu nieco lepszy w oczach sędziów był Chorwat walczących w barwach Astana Arlans. - Mateusz pięknie zaczął 5 rundę, jednak fajnie boksował tylko przez minutę. To za krótko, by wygrać z Sepem - komentował trener Zbigniew Raubo, który mógł być bardzo zadowolony z postawy Dawida Michelusa -60 kg i Irlandczyka Stevena Gerarda Donnelly'ego -69 kg, którzy wygrali swoje walki.
Wiele braw zebrał zwłaszcza 4-krotny mistrz Polski Dawid Michelus, który jednogłośnie wypunktował groźnego Zakira Safiullina. - Najtrudniejsze były początkowe rundy, nie mogłem znaleźć sposobu na rywala, ale po wskazówkach szkoleniowców zacząłem wydłużać lewą i co jakiś czas ten cios wchodził - mówił Dawid Michelus.

Bardzo miłą niespodziankę sprawił pozyskany z draftu Steven Gerard Donnelly, wygrywając z Madiarem Aszkejewem, który ma na "rozkładzie" samego mistrza olimpijskiego z Londynu i byłego mistrza świata Kubańczyka Rosniela Iglesiasa. Irlandczyk miał kryzys w dzisiejszej walce, ale go przezwyciężył i dzięki swej ambicji i uporowi sięgnął po ważny punkt.

Po trzech pojedynkach Husaria sensacyjnie wygrywała z Kazachami 2-1, ale wtedy sprawy w swoje ręce wzięli dwaj doświadczeni na ringach WSB Chorwaci. Obaj byli już mistrzami ligi zawodowej z Astana Arlans i Paris United. Lekcję boksu dostał Paweł Wierzbicki +91 kg, choć ambitnie rywalizował 15 minut ze znakomitym Filipem Hrgoviciem.

Rafako Hussars Poland - Astana Arlans Kazakhstan 2-3
-52 kg Hamza Touba - Olżas Sattybajew PKT - Sattybajew 45-50, 47-48, 46-49
-60 kg Dawid Michelus - Zakir Safiullin PKT - Michelus 48-47, 48-47, 48-47
-69 kg Steven Gerard Donnelly - Madiar Aszkejew PKT - Donnelly 48-47, 49-46, 49-46
-81 kg Mateusz Tryc - Hrvoje Sep PKT - Sep 48-47, 47-48, 47-48
+91 kg Paweł Wierzbicki - Filip Hrgović PKT - Hrgović 44-50, 43-50, 44-50