Kathrine Harsem mistrzynią Norwegii na 5 kilometrów, brąz Marit Bjoergen

Kathrine Harsem wygrała 5-kilometrowy bieg narciarski techniką klasyczną na mistrzostwach Norwegii. Na drugim stopniu podium stanęła Heidi Weng, a na trzecim - Marit Bjoergen.

Urodzona w 1989 roku Kathrine Harsem uzyskała czas 13.27,6. Heidi Weng ukończyła rywalizację w czasie 13.33,3, Marit Bjoergen natomiast - 13.33,7. Czwarta była Astrid Jacobsen, piąta zaś - Ragnhild Haga. Therese Johaug została sklasyfikowana na szóstym miejscu.  [ad=rectangle] Mężczyźni rywalizowali na dystansie 10 kilometrów techniką klasyczną. Złoty medal wywalczył Martin Johnsrud Sundby (23.38,1). Drugą lokatę zajął Didrik Toenseth (23.53,6). Na trzecim miejscu uplasował się Andrew Musgrave, który jest reprezentantem Wielkiej Brytanii, ale regularnie startuje w mistrzostwach Norwegii.

W sobotę 28 marca kobiety będą uczestniczyć w zmaganiach na 30 kilometrów, a mężczyźni - na 50.