Justyna Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec odpadły w kwalifikacjach w Drammen

Justyna Kowalczyk zajęła 31. miejsce, a Sylwia Jaśkowiec 33., przez co obie zawodniczki nie uzyskały awansów do ćwierćfinału sprintów w norweskim Drammen.

Dominika Pawlik
Justyna Kowalczyk po zwycięstwie w Biegu Wazów zdecydowała się na jeszcze jeden start w zawodach Pucharu Świata w sprincie stylem klasycznym w Drammen. Udział w tej konkurencji na mistrzostwach świata pokazał, że Polka jest w stanie nawiązać walkę z Norweżkami.
Kwalifikacje sprintu nie potoczyły się jednak dla Kowalczyk tak, jakby sobie tego zawodniczka mogła życzyć. Straciła nieco ponad 10 sekund do zwyciężczyni - Ingvild Flugstad Oestberg i zajęła pechowe 31. miejsce, a do ćwierćfinałów awansowało 30 biegaczek z najlepszymi wynikami. Polce zabrakło 0.24 sekundy do finiszującej przed nią Franceski Baudin z Włoch.

W Top 10 uplasowało się sześć Norweżek, m.in. Marit Bjoergen, Astrid Jacobsen i Maiken Caspersen Falla, a także Szwedka Charlotte Kalla.

Nie powiodło się także drugiej z naszych reprezentantek. Sylwia Jaśkowiec zajęła 33. miejsce i również nie pobiegnie w ćwierćfinałach. Za Polkami bieg ukończyła Kikkan Randall.