Justyna Kowalczyk zwyciężyła w Muonio, szóste miejsce Sylwii Jaśkowiec

Od zwycięstwa sezon 2014/2015 rozpoczęła Justyna Kowalczyk. Polka triumfowała w sprincie stylem klasycznym, który rozegrano w fińskim Muonio. Szóste miejsce zajęła Sylwia Jaśkowiec.

Łukasz Witczyk
Zawody FIS w Muonio rozpoczęły nowy sezon biegów narciarskich. Na liście startowej znalazło się kilku czołowych specjalistów w tej konkurencji z Justyną Kowalczyk na czele. W gronie najgroźniejszych rywalek Polki były Finki. Kowalczyk już w kwalifikacjach pokazała, że w sprincie stylem klasycznym będzie walczyć o zwycięstwo. Reprezentantka Polski uzyskała najlepszy czas eliminacji, a drugą zawodniczkę wyprzedziła o blisko dwie sekundy.
Swój dobry wynik z kwalifikacji Kowalczyk potwierdziła w zawodach, w których również okazała się bezkonkurencyjna. Oprócz Polki na podium stanęły Anne Kylloenen oraz Lena Nuurmi. W finale rywalizowały również Laura Mononen, Silje Theodorssen i Sylwia Jaśkowiec, która linię mety przekroczyła jako szósta.

Wśród mężczyzn zwyciężył reprezentant Finlandii, Ari Luusua. Drugie miejsce zajął Matias Strandvall, a trzeci był Lauri Vuorista. Stawkę finalistów uzupełnili Toni KetelääHiroyuki Miyazawa (Japonia) oraz Estończyk Raido Rankel. W kwalifikacjach odpadł Maciej Kreczmer, który ostatecznie sklasyfikowany został na 35. miejscu.