K. Niskanen mistrzynią Finlandii na 5 km, M. Heikkinen - mistrzem na 10

Kerttu Niskanen wygrała mistrzostwa Finlandii w biegach narciarskich na 5 km techniką dowolną. W 10-kilometrowym biegu mężczyzn triumfował Matti Heikkinen.

Piotr Ziemka

Kerttu Niskanen uzyskała czas 16:38.6. Srebrny medal zdobyła Riitta-Liisa Roponen (16:54.7), brązowy zaś - Krista Laehteenmaeki (17:06.1). Na czwartej pozycji uplasowała się Anne Kylloenen, która wywalczyła złote medale w pierwszej części mistrzostw Finlandii 2014 rozegranej w styczniu. Przebiegła wtedy najszybciej sprint stylem łyżwowym oraz 10 kilometrów - klasycznym. Niskanen w obu tych konkurencjach była trzecia. Piąta lokatę zajęła Aino Kaisa Saarinen, a szóstą - Riikka Sarasoja-Lilja.

Męskie zmagania wygrał Matti Heikkinen, któremu zmierzono czas 26:17.8. Na drugim podium stanął Ville Nousiainen (stracił do zwycięzcy 34.7 sek.), a na trzecim - Tero Similae (+42.7) Kolejne miejsca zajęli mistrzowie olimpijscy w sprincie drużynowym z Soczi - Iivo Niskanen oraz Sami Jauhojaervi.

23 marca odbędzie się bieg na 30 kilometrów techniką klasyczną kobiet oraz 50 - mężczyzn.