Sylwia Jaśkowiec odpadła w kwalifikacjach sprintu w Drammen

Sylwia Jaśkowiec odpadła w kwalifikacjach sprintu stylem klasycznym w norweskim Drammen. Reprezentantka Polski w eliminacjach zajęła dopiero 55. miejsce. Zwyciężyła Ingvild Flugstad Oestberg.

Łukasz Witczyk

Sylwia Jaśkowiec po raz kolejny w kwalifikacjach spisała się poniżej oczekiwań. Polka nie awansowała do ćwierćfinałów zarówno podczas sprintu w Soczi, jak i w ostatnich zawodach Pucharu Świata w Lahti. Podobnie jak w Finlandii Jaśkowiec spisała się najsłabiej z zawodniczek startujących w lepszej grupie. Do pozycji premiowanej awansem Polce zabrakło ponad 8,5 sekundy.

W kwalifikacjach najlepsza była Ingvild Flugstad Oestberg, która pętlę liczącą 1,3 km pokonała w czasie 2:54,40. Norweżka uzyskała czas o nieco ponad pół sekundy lepszy niż faworytka miejscowych kibiców - Marit Bjoergen. Na trzeciej pozycji kwalifikacje zakończyła Katja Visnar.

Z 28. czasem do ćwierćfinału awansowała liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata - Therese Johaug. W decydującej rozgrywce zabraknie m.in. Gai Vuerich, która w Lahti zajęła czwarte miejsce w sprincie techniką dowolną. W kwalifikacjach nie wystartowała Heidi Weng.