Złoto Joanny Linkiewicz na Uniwersjadzie, drugie pozycje Emilii Ankiewicz i Małgorzaty Hołub

Joanna Linkiewicz zdobyła złoty medal w biegu na 400 metrów przez płotki podczas 28. Letniej Uniwersjady w Gwangju. Srebro w tej konkurencji wywalczyła Emilia Ankiewicz.

Joanna Linkiewicz triumfowała z czasem 55.62. 25-letnia Polka zdobyła trzeci złoty medal dla reprezentacji Polski podczas zawodów w Korei Południowej. Wcześniej na najwyższym stopniu podium stawali wioślarz Jerzy Kowalski oraz lekkoatleta Paweł Fajdek. [ad=rectangle] Emilia Ankiewicz ukończyła bieg w czasie 56.55 Na trzecim stopniu podium stanęła Rosjanka Irina Takuncewa (56.57).

Dwie Polki uczestniczyły również w finale "normalnego" biegu na 400 metrów. Druga do mety dobiegła Małgorzata Hołub (51.93). Szóstą lokatę zajęła Justyna Święty (52.44). Zwyciężyła Justine Palframan (51.27) z Republiki Południowej Afryki. Brązowy medal zdobyła Chinka Huizhen Yang (51.98).