Adam Kszczot mistrzem Europy na 800 metrów! Srebro Artura Kuciapskiego!

Adam Kszczot w fantastycznym stylu zwyciężył w biegu na 800 metrów. Polak popisał się rewelacyjnym finiszem i nie dał szans przeciwnikom. Drugie miejsce dla Artura Kuciapskiego!

Patryk Kurkowski

To był bardzo szybki bieg, o czym świadczy fakt, że aż sześciu zawodników albo uzyskało najlepsze w tym roku czasy, albo wręcz pobili własne życiówki.

W tym drugim gronie był Artur Kuciapski. Polak aż do ostatniej prostej trzymał z tyłu, ale na ostatnich metrach popisał się wprost piorunującym finiszem - z ostatniego miejsca wskoczył na drugie, jak niegdyś Paweł Czapiewski. Utalentowany 20-letni średniodystansowiec pokazał, iż drzemie w nim ogromny potencjał. Zresztą wielkim sukcesem jest dla niego zdobycie wicemistrzostwa Europy.
Kuciapski ustąpił miejsca jedynie Adamlowi Kszczotowi. Doświadczony zawodnik rozegrał zawody perfekcyjnie - trzymał się blisko prowadzącego i zaatakował w odpowiednim momencie. Żaden inny finalista nie był w stanie mu dorównać, w efekcie Polak wypracował wyraźne prowadzenie. Wystarczy spojrzeć na wyniki - przewaga nad rodakiem wyniosła bowiem aż 0,7 sekundy. Rozczarowany może być Marcin Lewandowski. 27-letni średniodystansowiec mocno wystartował, jeszcze dwieście metrów przed metą był drugi, ale ostatecznie ukończył bieg na piątym miejscu. Widać było, iż brakowało mu sił, ale w dodatku na ostatnich metrach został przyblokowany.