Piotr Łobodziński drugi w biegu na pekiński wieżowiec

autor: Polska Agencja Prasowa | 2013-08-03, 15:37 | źródło: PAP |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
| Drukuj

Piotr Łobodziński zajął drugie miejsce w sobotnim biegu po schodach na szczyt jednego z hoteli w Pekinie. Polak przegrał jedynie z Niemcem Thomasem Doldem.

Wśród kobiet wygrała Australijka Suzy Walsham.

2041 stopni liczącego 330 metrów wysokości World Summit Wing Dold pokonał w dziewięć minut i 55 sekund. Za nim linię mety minął Łobodziński (10.31,3). Na 27. pozycji sklasyfikowany został Sebastian Wojciechowski (14.37,4).

Najlepsza z kobiet - Walsham uzyskała czas 11.46,5. Startowało 600 uczestników. Ostatnie 30 schodów prowadzące na lądowisko helikopterów uczestnicy pokonywali pod gołym niebem.

28-letni Dold wcześniej siedem razy z rzędu wygrał prestiżowe zawody na szczyt Empire State Building w Nowym Jorku (1576 schodów). W styczniu grypa uniemożliwiła Niemcowi start za oceanem.

Starszy o dwa lata Łobodziński pochodzi z Bielska Podlaskiego, gdzie w liceum startował w przełajach. W tamtym czasie zdecydowanie bardziej wolał rywalizować w trójskoku i rzucać oszczepem. Rekreacyjnie grał w tenisa i siatkówkę plażową. Przełomowy okazał się rok 2011, kiedy zadebiutował w ściganiu na schodach, a także zdobył brązowy medal mistrzostw Polski w biegach górskich.

W czasie studiów zamieszkał w Warszawie, gdzie zaczął regularnie trenować biegi po schodach. Jego atutem jest zwinność i dobra koordynacja ruchowa. Startuje i zarabia jeżdżąc na biegi po całym świecie, m.in. w Bogocie, Sarajewie, Wiedniu, Mediolanie, Berlinie, Ołomuńcu. Wygrywał też m.in. Warszawski Triathlon Zimowy (bieg, jazda na łyżwach i rowerze), jedyną tego typu imprezę w Europie.

Polub SportoweFakty na Facebooku  
Oceń: Nie lubię Anuluj ()
| Drukuj

Powiązane artykuły

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.