Kinga Mitoraj wicemistrzynią świata! Do złota zabrakło 0,2 s!

Wielki sukces polskiej biathlonistki w mistrzostwach świata juniorów! Kinga Mitoraj zdobyła w czwartkowy poranek srebrny medal w biegu indywidualnym na dystansie 12,5 km.

Rafał Malinowski

Polka złoto z Ukrainką Yulią Zhuravok przegrała o zaledwie 0,2 s. Mitoraj, podobnie jak zwyciężczyni, była bezbłędna na strzelnicy. Trzecia na mecie Galina Vishnevskaya (Kazachstan) pomyliła się raz - do Ukrainki straciła 30,1 s. 38. miejsce z czterema pudłami zajęła Beata Lassak (+6:40.8), 51. była zaś Monika Bandyk (6 pudeł i 10 minut straty).

Mistrzostwa świata juniorów w białoruskim Raubichi (kompleks położony 20 kilometrów od Mińska) rozpoczęły się w środę i potrwają do 24 lutego. Warto odnotować, że w środowym biegu indywidualnym juniorów młodszych na dystansie 12,5 km czwarte miejsce zajął Bartłomiej Filip - do brązowego medalu zabrakło mu niecałych 3 sekund, zaś do złota 18,4 s.