Gabriela Soukalova najlepsza w sprincie w Pokljuce, Weronika Nowakowska-Ziemniak w czołówce

Zwycięstwem Gabrieli Soukalovej zakończył się biathlonowy bieg sprinterski, który rozegrano w Pokljuce. Siódme miejsce zajęła Weronika Nowakowska-Ziemniak.

Gabriela Soukalova podczas sprintu w Pokljuce była poza zasięgiem rywalek. Czeszka pokazała, że kryzys formy ma już za sobą, a kluczem do triumfu było bezbłędne strzelanie. Soukalova bardzo dobrze również biegła, a na mecie miała czas o ponad 18 sekund lepszy niż Dorothea Wierer. Warto dodać, że Włoszka raz pomyliła się na strzelnicy. Na najniższym stopniu podium stanęła Walja Semerenko. Na 15. miejscu sklasyfikowana została Kaisa Makarainen. [ad=rectangle] Dobrze w Słowenii spisała się Weronika Nowakowska-Ziemniak. Polka zaliczyła jedno pudło w pozycji stojącej, a dobra forma biegowa dała jej siódme miejsce. Jest to najlepszy występ reprezentantki naszego kraju w obecnej edycji zmagań w biathlonowym Pucharze Świata. Punkty do klasyfikacji generalnej zdobyła również Monika Hojnisz, która zajęła 27. miejsce, a na strzelnicy pomyliła się dwukrotnie.

W sobotnim biegu pościgowym wystartuje również Krystyna Guzik, która w Pokljuce zajęła 48. pozycję. Zaledwie 5 sekund do awansu zabrakło Patrycji Hojnisz. Starsza siostra Moniki zajęła 62. pozycję. Kompletnie start w Pokljuce nie udał się Magdalenie Gwizdoń. Najstarsza z biało-czerwonych musiała przebiec cztery karne rundy, a start w sprincie zakończyła na 73. lokacie.