Drugi triumf Kaisy Makarainen w Hochfilzen, spory awans Moniki Hojnisz

Zwycięstwem Kaisy Makarainen zakończył się biathlonowy bieg pościgowy, który rozegrano w Hochfilzen. Z dobrej strony pokazała się Monika Hojnisz. Polka zajęła 11. miejsce.

Łukasz Witczyk
Dla Kaisy Makarainen to trzecie z rzędu zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata i drugie w Hochfilzen. Tym samym Finka umocniła się na czele klasyfikacji generalnej. Zwycięstwo Makarainen ani przez chwilę nie było zagrożone. Reprezentantka Finlandii prowadziła od startu do mety i dzięki dobremu strzelaniu systematycznie powiększała przewagę nad rywalkami.
Najgroźniejsze konkurentki Finki popełniały więcej błędów na strzelnicy, co wykorzystały Jekaterina Glazyrina oraz Anais Bescond, obie zawodniczki zameldowały się na podium. Aż pięciokrotnie pomyliła się Daria Domraczewa, która sklasyfikowana została na 13. miejscu. Jeszcze gorzej spisała się Weronika Nowakowska-Ziemniak. Polka, która po sprincie była dwunasta, szansę na dobry występ pogrzebała na strzelnicy, gdzie zanotowała aż siedem pudeł i musiała przebiec dodatkowe 1050 metrów.

Z bardzo dobrej strony w biegu pościgowym pokazała się za to Monika Hojnisz, która w porównaniu do sprintu awansowała aż o 29 pozycji. Polka popełniła tylko jeden błąd na strzelnicy, a podczas biegu uzyskała jeden z najlepszych czasów spośród wszystkich uczestniczek. To najlepszy wynik Polki w tym sezonie. Punkty Pucharu Świata zdobyła również Magdalena Gwizdoń, która była 36.