Aleksander Łoginow wykluczony z rosyjskiej kadry za stosowanie dopingu

Na trzy dni przed inauguracją zmagań Pucharu Świata z rosyjskiej kadry wykluczony został Aleksander Łoginow. Krajowa federacja postanowiła zdyskwalifikować Rosjanina z powodu stosowania dopingu.

Łukasz Witczyk
U 22-letniego Aleksandra Łoginowa wykryto doping w próbce pobranej w listopadzie zeszłego roku. Nieoficjalne doniesienia mówią o tym, że Rosjanin mógł stosować EPO. Światowa federacja nie podjęła jeszcze decyzji o długości dyskwalifikacji Łoginowa.
22-latek jest jednym z najbardziej utytułowanych rosyjskich biathlonistów. Podczas tegorocznych igrzysk w Soczi wystartował w biegu indywidualnym na 20 kilometrów, w którym zajął 30. miejsce. W swojej dotychczasowej karierze trzykrotnie stał na podium zawodów Pucharu Świata. Raz zajął trzecie miejsce, a dwukrotnie dobiegał do mety na drugiej lokacie.

Obecna edycja biathlonowego Pucharu Świata zainaugurowana zostanie 30 listopada w Oestersund. Wówczas rozegrana zostanie sztafeta mieszania. Trzy dni później do rywalizacji przystąpią mężczyźni, którzy o pierwsze w tym roku zwycięstwo walczyć będą w biegu indywidualnym. W miejsce Łoginowa trenerzy rosyjskiej kadry nie zdecydowali się powołać żadnego zawodnika.