Zaskakująca reakcja na pytanie o Świątek. "Nie mogę Ci powiedzieć"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / WTA TV / Na zdjęciu: Coco Gauff
Materiały prasowe / WTA TV / Na zdjęciu: Coco Gauff

Coco Gauff została przeciwniczką Igi Świątek w półfinale turnieju WTA 1000 w Rzymie. Amerykanka zawsze ma spore problemy, gdy przychodzi jej rywalizować z obecną liderką rankingu. To właśnie o Polkę została zapytana podczas wywiadu na korcie.

Iga Świątek bez straty seta zameldowała się we wtorek w półfinale międzynarodowych mistrzostw Włoch. Kilka godzin później, w sesji wieczornej na korcie centralnym, jej przeciwniczką została Coco Gauff.

20-letnia Amerykanka może się już pochwalić wielkimi sukcesami na zawodowych kortach, ale gdy przychodzi jej rywalizować z Polką, to w zdecydowanej większości kończą się one porażką. Dość powiedzieć, że reprezentantka USA ma z naszą tenisistką bilans 1-9 w tourze.

Po wtorkowym zwycięstwie nad Chinką Qinwen Zheng Gauff została zapytana o Świątek podczas pomeczowego wywiadu na korcie. Czy tym razem zamierza spróbować czegoś innego w starciu z Polką?

Na to pytanie Gauff tylko się uśmiechnęła. - Nie mogę Ci powiedzieć - odpowiedziała wyraźnie rozbawiona.

Po czym dodała: - Iga to bardzo trudna przeciwniczka, szczególnie na mączce. Nie bez powodu jest numerem 1. Czuję jednak, że tutaj staję coraz lepszą z każdym kolejnym meczem. Bardzo się cieszę, że zagram w półfinale.

Pojedynek Świątek z Gauff zostanie rozegrany w czwartek (16 maja). Będzie to ich pierwsze spotkanie w sezonie 2024. Ich ostatni mecz miał miejsce podczas prestiżowych zawodów WTA Finals 2023 w meksykańskim Cancun, gdzie Polka zwyciężyła 6:0, 7:5.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty