Co to był za pościg polskich hokeistów! Zobacz wszystkie bramki z meczu z Francją

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Jarek Praszkiewicz / Alan Łyszczarczyk i pierwszy gola dla Polaków (w ramce)

To był ważny, o ile nie najważniejszy mecz polskich hokeistów na MŚ elity. Biało-Czerwoni niestety przegrali z Francuzami (2:4). Jak padały bramki w tym spotkaniu?

Fatalne wejście w mecz okazało się bardzo kosztowne dla reprezentacji Polski w starciu z "Trójkolorowymi" - już po 28 minutach Francuzi prowadzili 4:0.

Podopieczni Roberta Kalabery pod koniec drugiej tercji zdobyli dwie bramki w dwie minuty. To dało nadzieję, że Biało-Czerwoni będą w stanie odrobić wszystkie straty. Niestety do końca spotkania bramki już nie padły, rywale mogli cieszyć się z ważnej wygranej 4:2.

Więcej o meczu przeczytasz tutaj -->> Zryw Polaków w drugiej części meczu nie wystarczył. Koniec marzeń o utrzymaniu?

Sytuacja po tej porażce stała się bardzo skomplikowana. Polacy pozostali na ostatnim, ósmym miejscu w tabeli grupy B. Są jedyną reprezentacją bez zwycięstwa.

Z dorobkiem jednego punktu sytuacja nie wygląda dobrze, ale szanse na pozostanie w elicie nadal są.

W środę (15 maja, godz. 20:20) Polska zagra ze Słowacją. Następnie naszych hokeistów czekają starcia z Amerykanami (17 maja), Niemcami (18 maja) i Kazachami (20 maja).

My tymczasem zapraszamy do zobaczenia wszystkich goli z meczu Polaków z Francuzami:

0:1, Addamo (Treille, Gallet) 9'

0:2, Addamo (Auvitu, Bozon) 12'

0:3, Da Costa (Chakiachvii) 25'

0:4, Bellemare (Da Costa, Auvitu) 28'

1:4, Paś (Zygmunt, Wałęga) 37'

2:4, Fraszko (Wronka) 38'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty